6 grudnia 2019
STREFA INSPIRACJI

Zadbaj o piękny wygląd domu z zewnątrz

Odświeżona elewacja, czysta fasada i błyszczący dach – tak niewiele trzeba, aby budynek wyglądał jak nowy. Zadbaj z nami o piękny wygląd domu z zewnątrz.


Ponoć nie ocenia się książki po okładce, ale trzeba przyznać, że nic nie cieszy tak oka, jak odświeżony z zewnątrz wygląd domu. Nie tylko jednak względy estetyczne powinniśmy mieć na uwadze, skuteczna ochrona budynku przed wpływem warunków atmosferycznych i zmiennymi temperaturami są równie ważne. Od czego zacząć remont i jakie produkty wybrać?

Malowanie fasad i elewacji

Jeśli martwi nas stan elewacji i fasady domu, a temperatura na zewnątrz utrzymuje się nadal powyżej 5°C, to warto sięgnąć po sprawdzoną farbę fasadową. Wśród szerokiej gamy dostępnych produktów, wybierzmy ten od doświadczonego producenta. Doskonale w tym celu sprawdzi się Śnieżka Extra Fasadowa, występująca w trwałych i żywych 31 barwach + białym. W tak szerokiej gamie kolorystycznej z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Farba sprawdzi się na zróżnicowanym podłożu: cementowym, cementowo-wapiennym, gipsowym, gipsowo-kartonowym, a nawet drewnianym i drewnopodobnym. Pamiętajmy jednak, że malowane fasady i elewacje powinny być mocne, oczyszczone z kurzu i zatłuszczeń oraz osuszone, a stare powłoki usunięte, zmyte i spłukane wodą z dodatkiem detergentów. Więcej wskazówek technicznych można znaleźć w karcie technicznej Śnieżka Extra Fasadowa.

Renowacja dachu etap I: czyszczenie

Prace mające na celu renowację dachu należy rozpocząć od gruntownego oczyszczenia jego powierzchni, aby podłoże było odpowiednio przygotowane do późniejszego malowania. W tym przypadku sprawdzi się doskonale Śnieżka preparat do czyszczenia dachu. Nanosimy go za pomocą gąbki, szczotki, pędzla lub innych narzędzi. Usuwa on zabrudzenia, które mogą mieć wpływ na trwałość nowej powłoki malarskiej. Poradzi sobie nawet z olejami, smarami i zanieczyszczeniami jonowymi. W przypadku renowacji powierzchnie należy przed myciem należycie oczyścić ze starych powłok oraz rdzy. Miejmy na uwadze, że mycie dachu należy wykonywać w pogodne dni, bez opadów deszczu, a wyczyszczoną i spłukaną powierzchnię zostawić do wyschnięcia.

Renowacja dachu etap II: malowanie

Do malowania dachu potrzebny będzie miękki pędzel z długim włosem, wałek lub system natryskowy oraz polecana przez ekspertów wysokiej jakości farba poliwinylowo-akrylowa jak np. Śnieżka Na dach – na powierzchnie ocynkowane, stalowe i aluminiowe. Występuje ona w bogatej gamie kolorystycznej (13 gotowych barw + biały), a jej wydajność sięga nawet 12 m2 /l przy jednokrotnym malowaniu. Farba Śnieżka Na dach cechuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, w związku z czym nadaje się nie tylko na pokrycie dachów, ale także rynien, ogrodzeń i preparatów. Dzięki niej prace zewnętrzne przebiegną sprawnie, a odświeżone powierzchnie będą pięknie wyglądały przez długie miesiące. Nie straszne jej bowiem korozja czy działanie światła, wody i innych czynników atmosferycznych.

Piękny wygląd domu z zewnątrz to ważna sprawa dla każdego właściciela budynku. Pamiętajmy jednak, że aby osiągnąć zamierzony efekt i cieszyć się nim długo po renowacji, warto wybrać sprawdzone produkty oferowane przez rzetelnego producenta.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Bądź pierwszą osobą oceniającą ten artykuł!

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz