27 lutego 2018
STREFA INSPIRACJI

Z widokiem na Wartę

Klienci wynajmujący mieszkania mają obecnie coraz wyższe oczekiwania wobec poszukiwanego lokum. Nieruchomość powinna mieć odpowiednią lokalizację, wielkość, ale także nowoczesny wystrój i wszelkie udogodnienia.


Mieszkanie w Poznaniu znajdowało się na nowoczesnym osiedlu i miało niezparzeczalny atut – przepiękny, rozległy widok z tarasu na rzekę Wartę i miasto Poznań. Niestety jego wystrój nie zachęcał do złożenia oferty najmu. Zbyt duże, ciężkie i staromodne meble oraz nieodpowiednia kolorystyka przytłaczały i optycznie pomniejszały wnętrze. Klient zwrócił się do mnie z prośbą o zmianę aranżacji mieszkania – efektem miało być nowoczesne i stylowe wnętrze zachęcające potencjalnych najemców. Metamorfoza miała polegać jedynie na zmianie umeblowania, oświetlenia i dekoracji, oprócz malowania nie były natomiast planowane większe prace remontowe.

W całym mieszkaniu ściany pomalowano na jasny beżowy kolor harmonizujący z drewnianymi podłogami i stolarką drzwiową. Ciemne i zużyte meble kuchenne zastąpiono nową białą zabudową (nad blatem pozostały stare płytki) o neutralnym charakterze. Dzięki temu stosunkowo nieduże pomieszczenie, w którym znajduje się aneks kuchenny zachowało charakter salonu. Pozostałe umeblowanie strefy dziennej jest lekkie i neutralne kolorystycznie a barwne akcenty występują jedynie w dodatkach. Takie rozwiązanie pozwala na szybką i prostą metamorfozę wnętrza w przyszłości.

W sypialni zachowano całe dotychczasowe umeblowanie poza łóżkiem. Zastosowano tu rozwiązanie znane z hoteli – zagłówek (z tapicerowanych paneli ściennych) przytwierdzony został do ściany i dosunięto do niego materac na stelażu. Dopasowane kolorystycznie tekstylia (narzuta, ozdobne poduszki, grube zasłony)sprawiają, że wnętrze jest przytulne i zachęcające do odpoczynku.

Zagospodarowano również taras – znalazły się tam nie tylko wygodne fotele i stolik, ale również duże donice z roślinami. Powstał dzięki temu prywatny, zielony azyl w środku miasta, do tego z zachwycającym widokiem!

Metamorfoza mieszkania przyniosła oczekiwany rezultat – nieruchomość po zmianach została wynajęta szybko i w korzystnej cenie.

Projekt Wnętrza: Sylwia Dominikowska www.housestudio.pl
www.facebook.com/HouseStudioPoznan/

Sesja Fotograficzna: Sylwia Dominikowska

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: home staging / metamorfoza / remont 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz