8 lipca 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Wywiej nudę z łóżka – kolorowa sypialnia

Czy sypialnia jest miejscem, do którego można wprowadzić śmiały kolor?


Wiele osób zastanawia się czy nadmiar kolorów w sypialni może przytłoczyć. Oczywiście, jest to prawda, która jest znana nie od dziś. Jednak to pomieszczenie to także możliwość świetnej aranżacji i wariacji kolorami, jeżeli tylko wiemy, jak odpowiednio do niej podejść. Nie bójmy się barw, jednak podchodźmy do nich z umiarem.

Wybierz kolor dominujący

Sypialnia kojarzy się raczej z przytulnym, małym pomieszczeniem. Łóżko z wezgłowiem, szafka nocna i ewentualnie toaletka. Przychodzimy tylko na sen, dlatego wielu Polaków nie zadaje sobie trudu w niecodziennych aranżacjach. Jednak naukowcy mówią, że kolor ma znaczenie. Dla snu, dla nastroju, dla lepszego wstawania i rozpoczynania swojego dnia. Jak więc podejść do sprawy?

Z umiarem. Chcąc wprowadzić kolor, najlepiej wybrać jedną – dominującą ścianę, która zyska nowy blask, intensywny i charakterystyczny kolor. Magnat Ceramic Care w swojej palecie ma wiele ciekawych propozycji, które idealnie odnajdą się w tym pomieszczeniu. Indyjski awenturyn A49, który ma w sobie odcienie pomarańczy będzie dodawać energii przy każdym poranku, natomiast różowy diament A32 wprowadzi ciepłą aurę i ukojenie po ciężkim dniu.

Poza kolorem, ważna jest sama farba i jej właściwości. Nie tylko ogromny wybór w barwach, ale ochrona to klucz do sukcesu. Powłoka antystatyczna pozwoli ograniczyć osadzanie się kurzu na ścianie, natomiast ta ochronna redukcje poziomu formaldehydu nawet o 98%. Ponadto, malując ścianę taką farbą zyskujemy coś jeszcze – odporność na zmywanie. Jeżeli coś przypadkowo się wyleje, dziecko odkryje w sobie pasję malowania kredą na ścianie, wystarczy ścierka z wodą i po problemie!

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Dodatki, które współgrają z pomieszczeniem

Poza kolorem na ścianie, warto zastanowić się nad dodatkami do sypialni. Wybierając intensywny, dominujący kolor na ścianie, lepiej dobrać coś lekkiego, kontrastującego – kolor narzuty na łóżko, poszewki na poduszki dekoracyjne czy ramki do obrazów. Jeżeli wybierzemy lekkie, romantyczne odcienie jak na przykład perłowy agat lub czuły morganit, możemy sobie pozwolić na coś z pazurem. Umiar i wysublimowany smak – to klucz do sukcesu i.. pięknej sypialni.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz