11 lutego 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Wnętrze ze sztuką – jaki kolor wybrać pod kolekcję obrazów?

Sztuka we wnętrzach pokazuje charakter właściciela. Podpowiadamy jak odpowiednio ją wyeksponować!


Obok oczywistych elementów w postaci ramy i miejsca ekspozycji powinniśmy pamiętać o tle dla konkretnego dzieła sztuki. Warto postawić na neutralne kolory, specjalnie dobrane do odpowiedniego obrazu czy grafiki. Tło ma być bowiem jedynie dodatkiem, który wydobędzie i uwidoczni atuty kolekcji. Nie powinno jej przytłoczyć ani nadto z nią kontrastować.

Klasyczne kolekcje sztuki z dużym nasyceniem kolorystycznym oraz bogatą paletą barw najlepiej jest eksponować na neutralnym tle. Nic nie powinno bowiem odwracać uwagi od wielowątkowości samego dzieła. W takich przypadka warto postawić na beże, szarości i biele.  Doskonale sprawdzą się tu odcienie takie jak C1 Biały Diament, C47 Finezyjny Opal, C29 Szary Piryt czy C48 Perłowy Dolomit, dostępne w ofercie Magnat Ceramic.

W przypadku złożonych grafik, które dodatkowo kolorystycznie wpasują się w wystrój samego pomieszczenia postawić można na ciemne elementy ścian, które w przypadku jasnych grafik dodatkowo wydobędą ich wyjątkowość i automatycznie przyciągną wzrok odwiedzających gości.

Sztuka to doskonały sposób na podkreślenie wyjątkowości pomieszczeń, ich rozświetlenia lub przyciszenia. Właśnie dlatego zasługują na wyjątkową ekspozycję. Bardzo często obraz lub grafika dostosowywane są, zresztą bardzo słusznie, do kolorystyki całego wnętrza. Ten zabieg pozwala na maksymalne dopasowanie do charakteru właściciela.

Są jednak przypadki, w których niesamowity kawałek sztuki narzuca nam niejako sposób urządzenia całego wnętrza. Pozwólmy sobie na taki ruch, ponieważ dzięki niemu takie wnętrze nie straci szybko na aktualności – takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku sztuki klasycznej.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: kolory / obrazy / ściany / sztuka 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz