17 maja 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Wilgoć na ścianach? Żaden problem!

Na ścianach pojawiła się pleśń? Nie panikujmy! Jest łatwy sposób, aby poradzić sobie z nią raz na zawsze.


Jeśli w mieszkaniu pojawiła się pleśń trzeba przede wszystkim zidentyfikować przyczyny jej występowania. Główne powody to duża wilgotność powietrza, niewystarczające ocieplenie ścian, nieszczelne dachy, zła wentylacja i nieregularne ogrzewanie i wietrzenie pomieszczeń. Po usunięciu czynników zewnętrznych trzeba jeszcze zmienić nawyki. Jeśli więc zimą robimy w domu duże pranie, nie zapominajmy o regularnym wietrzeniu. Jeśli dużo gotujemy uchylmy okno, a jeśli zdarza się nam wyjeżdżać na dłużej, nie wyłączajmy w domu ogrzewania. Warto też sprawdzić czy kratki wentylacyjne w kuchni i łazience są drożne. Jeżeli w domu zamontowano nowe, szczelne plastikowe okna, raz na jakiś czas je rozszczelnić.  Kiedy już uporamy się z przyczyną powstawania pleśni, trzeba zlikwidować nieestetyczne i przede wszystkim szkodliwe dla zdrowia plamy, zacieki i grzyby. Nie wolno ich bagatelizować. Pleść zabiera nam z pomieszczenia tlen, oddaje dwutlenek węgla. Może powodować alergię, problemy z oddychaniem i bóle głowy. Dlatego za likwidację grzybów trzeba zabrać się raz i dobrze.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Czysto i zdrowo

Ciemne plamy na suficie pryskamy odpowiednim preparatem i zwykle po upływie 15-20 minut ścieramy go czystą szmatką lub ręcznikiem papierowym. Istotne jest naniesienie zalecenia przez producenta ilości środka! Miejsce pozostawiamy do wyschnięcia. Jeśli nie wszystko udało się w ten sposób usunąć, pozostałe plamy przecieramy papierem ściernym. Czasem jednak okazuje się, że grzyb wniknął na tyle głęboko, że trzeba skuć kawałek tynku. Skuwamy nie tylko ten, który jest czarny, ale również tynk w promieniu minimum 50 centymetrów. Wyrwę uzupełniamy gipsem i pozostawiamy do wyschnięcia. Wyrównujemy powierzchnię papierem ściernym. Dopiero na tak oczyszczoną ścianę możemy nakładać farbę. W pomieszczeniu, w którym już raz pojawiła się pleśń należy wybrać taką, która wspomoże nas w walce z wilgocią. Doskonale sprawdzi się tu farba Śnieżka Kuchnia Łazienka. To lateksowa farba do wnętrz z dodatkiem silikonu, Ma też inne właściwości, które dadzą nam gwarancję, że w odmalowanym pomieszczeniu będzie czysto i więcej nie pojawią się w nim grzyby.

Skład do zadań specjalnych

Farba zawiera czyste srebro. Mikrocząsteczki zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów na pomalowanej powierzchni. Tworzy powłokę, która chroni przed rozwojem bakterii i grzybów, a do tego jest odporna na wilgoć. Farba jest gęsta, dlatego nie chlapie w trakcie malowania, potrzebuje jednak trochę więcej czasu, żeby wyschnąć. Farbą Śnieżka Kuchnia Łazienka malujemy oczyszczone powierzchnie. Jeśli jednak wilgoć w pomieszczeniu spowodowała powstanie zacieków, warto wybrać Śnieżkę Zacieki i Plamy, która doskonale przyczepia się do podłoża i świetnie kryje. Dodatkowo izoluje plamy i zabrudzenia, a co najważniejsze zabezpiecza przed zagrzybieniem. Dzięki swoim właściwościom może być wykorzystywana zarówna jako farba dekoracyjna, jak i farba podkładowa. W zależności od potrzeb po wyschnięciu pierwszej warstwy nakładamy kolejną. Dwie warstwy powinny wystarczyć do tego, żeby na naszej ścianie, czy suficie nie było śladu po pleśni. Przez jakiś czas powinniśmy jednak obserwować, czy w żadnym innym miejscu nie pojawiają się zawilgocenia.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Bądź pierwszą osobą oceniającą ten artykuł!

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz