7 maja 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Tablica 2.0.

Magnetyczna farba tablicowa szturmem podbiła serca Polaków!


Magnesy – pamiątki nie mieszczą się już na lodówce? Chcielibyście dodać swojej kuchni charakteru? A może ściana w przedpokoju aż krzyczy, żeby w ciekawy sposób ją zagospodarować? Pora wybrać się do sklepu i kupić magnetyczną farbę tablicową Magnat. Do pracy będziemy potrzebowali małego wałka, kuwety malarskiej, taśmy malarskiej, folii, woreczka i rękawiczek. Powierzchnię ściany należy odpowiednio przygotować. Jeśli jest zbyt porowata i nierówna, warto skorzystać z podkładu gruntującego, który ją wyrówna. (tu można podlinkować materiał o tym jak używać podkładu gruntującego). Jeśli ściana jest gładka, czysta, a powierzchnia równomierna, możemy rozpocząć prace. W tym przypadku nie musimy się obawiać, że farba nie pokryje koloru, który znajduje się pod nią. Należy jednak pamiętać, żeby dobrze zabezpieczyć pole pracy, otoczenie i podłogę. Wlewany farbę do kuwety malarskiej i malujemy.  Istotne jest, aby nanieść farbę grubo, poprzez malowanie trzy lub czterokrotne. Zapewni to naniesienie ilości wypełniacza metalicznego pozwalającej na skuteczne przyczepianie się magnesów.

Czas przyciągania

Pomalowana ściana musi wyschnąć. Najlepiej pozostawić ją na czas od dwóch do czterech godzin. Warto w tym czasie zabezpieczyć zarówno kuwetę malarską z farbą, jak i wałek, bo przecież akurat tam farba nie powinna teraz zasychać. Korytko wkładamy do folii. Również do foliowego woreczka wkładamy wałek, który przy trzonku owijamy gumką recepturką. Na tak zawiniętych narzędziach na pewno nie utworzą się nam zeschnięte skrzepy. Pozostawiamy malarskie oprzyrządowanie i ścianę na kilka godzin. W tym czasie możemy zrobić sobie kawę, uszykować kredę, magnesy i karteczki, które już niedługo pojawią się na naszej ścianie. Można też na pomyśleć nad zamontowaniem wąskiej półki, na której położymy te wszystkie akcesoria.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Warstwa numer dwa

Jak już magnetyczna farba tablicowa wyschnie zaczynamy malować kolejną warstwę. Robimy to dokładnie tak samo, jak w przypadku pierwszej, czyli nie dociskamy zbyt mocno wałka, bo warstwa farby powinna być grubsza. Po zakończeniu malowania drugiej warstwy, zabezpieczmy jeszcze narzędzia i wstrzymajmy się ze sprzątaniem. Kiedy druga warstwa wyschnie zaczynamy magnesowy test. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektu możemy pokusić się o kolejną warstwę. Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę z tego, że farba to nie metal. Na ścianie dobrze utrzymają się magnesy tasiemkowe, płaskie i lekkie. Nie ryzykujcie zawieszania magnesów ceramicznych, które trzymają się na niewielkim krążku. Takie rozwiązanie się nie sprawdzi i oczywiście te pamiątki warto zostawić akurat na lodówce. Chyba, że zdecydujecie się na pomalowanie farbą metalowych drzwi lodówki, co też jest doskonałym kuchennym pomysłem, a metalowa powierzchnia pokryta dodatkowo farbą, utrzyma nawet najcięższe magnesy.

Kreda w ruch

Kiedy już wszystkie warstwy farby dobrze wyschną, można zacząć rysowanie kredą. Przy jej zakupie możecie wybrać taką, która jest bardziej miękka. Nie dość, że będzie nią łatwiej pisać, to jeszcze łatwiej będzie ją zetrzeć. Pamiętamy, że pełne utwardzenie farby uzyskamy po dłuższym czasie, czyli po ok. 3 dniach. Do ścierania, tak jak w szkole używamy wilgotnej gąbki lub ścierki. Nie denerwujcie się, jeśli po pierwszym, czy drugim starciu materiał zabarwi się delikatnie na czarno. To naturalny efekt, który zniknie po kilku podobnych zabiegach.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Bądź pierwszą osobą oceniającą ten artykuł!

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz