8 sierpnia 2017
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Szybki lifting łazienki

Koszt remontu łazienki z reguły jest dość wysoki. Jeśli dysponujemy mniejszym budżetem warto pomyśleć o zastosowaniu kilku malarskich trików. Nasi eksperci powiedzą, jak się do takich prac przygotować…


Płytki ceramiczne straciły już swój dawny blask lub ich kolor wyszedł już z mody? Na podłodze mamy położone lastryko lub polerowany gres, który nie pasuje do współczesnego wystroju łazienki? Wannę lub nieestetycznie wyglądające rury mamy zabudowane za pomocą płyt OSB? Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi „tak”, oznacza, że stoimy przed wyzwaniem odświeżenia i pomalowania tych elementów. Do tego zadania jednak musimy się odpowiednio przygotować.

Zanim pomalujemy…

Przede wszystkim zaczynamy od dokładnego umycia płytek, gresu lub lastryka. Często wystarczy tylko woda z detergentem, zdarza się jednak, ze trzeba sięgnąć po specjalne środki, które pomogą nam usunąć kamień lub tłuste plamy. Pamiętajmy też o dokładnym spłukaniu powierzchni wodą i wysuszeniu. Jeśli zauważymy pęknięcia lub ubytki należy je uzupełnić fugą. Całą powierzchnię delikatnie matujemy drobnoziarnistym papierem ściernym, odkurzamy i odpylamy.

Gruntowna renowacja

Kolejnym, niezwykle istotnym krokiem jest gruntowanie, dzięki któremu na gładkich i śliskich podłożach stworzymy powłokę szczepną dla nakładanej później farby. Dlatego też bardzo ważne jest wybór odpowiedniego produktu stworzonego z myślą o gruntowaniu tego typu powierzchni. Przykładem jest ACRYL-PUTZ® GK 42 Grunt polimerowy, który posiada specjalną recepturę opartą na odpowiedniej żywicy i kruszywie kwarcowym nadającym powłoce szorstką strukturę.

Produkt jest odpowiedni do gruntowania niechłonnych podłoży, np. płytki ceramicznej, farby olejnej, lastryka, gresu polerowanego, płyty OSB, startego na gładko betonu.

Produkt mieszamy i nakładamy wałkiem lub pędzlem. Malujemy jedną warstwę, a po 24 godzinach od momentu zakończenia gruntowania możemy przystąpić do malowania. Pamiętajmy jednak o tym, aby także wybrać odpowiednią farbę przystosowaną do malowaniu tego typu powierzchni.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: grunt / łazienka 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz