29 stycznia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Ślepa kuchnia – sposoby na dobrą aranżację wnętrza

Kilka trików, które ułatwią nam pracę w ślepej kuchni, a także stworzą niepowtarzalny charakter całego pomieszczenia!


Kolory

Kuchnia pozbawiona okna będzie potrzebowała odpowiedniej kolorystyki, która podkreśli jej piękno. To przede wszystkim cała gama jasnych barw, które otworzą małą, ciemną przestrzeń. W naszej palecie farb Śnieżka Kuchnia- Łazienka odnajdziecie wiele inspiracji kolorystycznych do ślepej kuchni. Jeśli zależy Wam na białej aranżacji, polecamy Wam farbę Śnieżnobiałą 800M, do której doskonale będą pasowały białe połyskujące szafki, które będą odbijały światło. Jeśli chcecie osiągnąć bardziej przytulny efekt i Wasza aranżacja jest w drewnie, sprawdźcie Bananowy Suflet 807M lub satynowy połysk Kompozycji Smaków 904S. Fanom skandynawskich klimatów polecamy Wodny Masaż 908S, który idealnie podkreśli subtelne ciepło, oszczędnie urządzonej kuchni.

Ślepa kuchnia – sposoby na dobrą aranżację wnętrza

Światło

Nie zapomnijcie o dobrym oświetleniu! W miarę możliwości wprowadźcie punkty oświetleniowe w jak największej ilości miejsc – nad blatami, nad stołem oraz na suficie. W kuchni bez okna niezbędna jest duża ilość oświetlenia, dzięki któremu pomieszczenie stanie się atrakcyjniejsze, a także jego funkcjonalność będzie na wyższym poziomie.

Lustro

Jeśli Wasza kuchnia bez okna jest naprawdę małym pomieszczeniem, zastanówcie się nad wprowadzeniem do niej efektu lustrzanej tafli. Ten zabieg optycznie powiększy przestrzeń małego pomieszczenia, a także wprowadzi w jego kąty modny i nowoczesny charakter. Możecie skorzystać z oferty lustrzanych płytek ściennych – jednakże nie zapomnijcie o tym, że na lustrach zawsze widać odpryski, zatem o takie płytki w kuchni trzeba będzie dbać dwa razy mocniej!

Ślepa kuchnia – sposoby na dobrą aranżację wnętrza

Efekt okna

Jeśli tęskno Wam do widoku za oknem, a nie macie możliwości wprowadzania zmian konstrukcyjnych w swojej kuchni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do ślepej kuchni… imitację okna! Możecie wykorzystać w tym celu jedną ścianę, na której zawiesicie ramę w kształcie okna, a w nią wpasujecie dowolną fototapetę z ulubionym widokiem. To świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią urządzać swoje wnętrza zgodnie z porami roku – swój widok za oknem możecie zmieniać dowolnie!

Minimalizm

Mała kuchnia bez okna wymaga raczej oszczędnie urządzonej przestrzeni. Postarajcie się nie wprowadzać do niej zbyt wielu zbędnych elementów, dekoracje dobierajcie oszczędnie, w kolorach, które doskonale zagrają w jej przestrzeni, a także wykorzystujcie faktury! Im bardziej błyszczące, tym lepiej, wówczas dekoracje wejdą w interakcję ze światłem, które odpowiednio odbijane stworzy efekt jaśniejszego pomieszczenia.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz