20 sierpnia 2018
STREFA INSPIRACJI

Odnawiamy ogrodzenie

Jesień to nie tylko piękne kolory w ogrodzie. To również najlepszy czas, aby zadbać o najdrobniejsze elementy zewnętrznego wyposażenia domu, w tym ogrodzenia.


Dobrze zaprojektowana przestrzeń to dbałość o każdy szczegół, dlatego szczególną uwagę warto zwrócić na wszelkie elementy metalowe i ocenić, czy nie wymagają solidnej renowacji. Jak się okazuje, ich konserwacja nie musi być trudna. Przy pomocy odpowiedniego preparatu i narzędzi, w łatwy sposób zabezpieczymy stalowe ogrodzenie. Sprawdźmy, jak w kilku krokach zadbać o jego stan.

Problem rdzy na metalowych ogrodzeniach

Stalowe powierzchnie, jak każdy inny materiał są narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych. Ogrodzenie ze stali to praktyczne i jednocześnie dekoracyjne rozwiązanie. Jednak w trosce o jego dobry wygląd, należy poddawać je okresowej konserwacji, bowiem jest podatne na korozję. Na rynku dostępne są preparaty, które skutecznie zabezpieczają narażone powierzchnie.

Renowacja krok po kroku

W pierwszym etapie przygotowujemy powierzchnię, oceniając jej stan. Musimy zadbać o to, aby podłoże było oczyszczone z kurzu, odchodzących fragmentów starej farby, czy plam tłuszczu. Przy pomocy papieru ściernego staramy się zmatowić metal. Wszystkie wykonane kroki zapewnią dłuższe utrzymanie się ochronnej emalii. Następnie przystępujemy do malowania. Warto dodać, że prace związane z renowacją najlepiej wykonywać wiosną i latem w temperaturze 15-25 stopni, co zapewni dłuższą trwałość powłoki ochronnej.

Aby ułatwić sobie pracę i jednocześnie zapewnić jakość wykonania, warto sięgnąć po szybkoschnącą gruntoemalię Śnieżka na rdzę, którą można nakładać bezpośrednio na oczyszczone metalowe podłoże. Zaletą jest skład preparatu, bowiem jeden produkt to unikalna mieszanka gruntu, farby podkładowej i nawierzchniowej, co znacznie skraca czas niezbędny na prace związane z prawidłowym zabezpieczeniem powierzchni.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Gruntoemalię bez trudu się aplikuje, dlatego całą pracę można wykonać samodzielnie. Do nakładania preparatu należy użyć pędzla o średniej sztywności włosia, bowiem przy jego pomocy dotrzemy z farbą do najmniejszych zakamarków ogrodzenia. Jeśli nie mamy pewności, ile warstw farby nałożyć na podłoże, warto zawsze odwołać się do zaleceń producenta, które podawane są na opakowaniu.

Jej atutem jest zapewnienie o tzw. aktywnej ochronie. Co to oznacza w praktyce? W przypadku odpowiednio zabezpieczonych stalowych elementów preparatem, mamy gwarancję, że powierzchnia nie zostanie zaatakowana ogniskami korozyjnymi.

Nie bez znaczenia jest też szeroka paleta barw. Pozwala ona dobrać odpowiedni kolor ogrodzenia, który powinien spójny z dachówką czy kolorem okien i drzwi budynku.

Jak widać, odnawianie stalowych ogrodzeń nie musi być trudnym zadaniem, a te zaatakowane rdzą  nie muszą iść na straty. Korzystając z odpowiednich do walki z rdzą preparatów nie tylko błyskawicznie rozprawimy się z rdzą, ale również zabezpieczymy metalowe powierzchnie na lata. 

Jeżeli potrzebujesz wskazówek jak skutecznie odnowić ogrodzenie z drewna, więcej szczegółów znajdziesz w artykule PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: malowanie / ogrodzenie / remont 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz