14 lutego 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Sposoby na użycie pomarańczowego we wnętrzu

Jak używać tej radosnej barwy, by nie przytłoczyć kolorystycznie pomieszczenia?


W ostatnim czasie triumfy kolorystyczne zdecydowanie święciły szarości i ciepłe beże. Przyczyn powrotu ciepłego pomarańczu szukać można przede wszystkim w wyborze koloru roku. Living Coral od Instytutu Pantone to mieszanka jasnego pomarańczu z pudrowym różem.

Podstawową zasadą w użyciu tej barwy jest umiar. Pomarańcz doskonale sprawdzi się jako dodatek, który nadaje charakteru całości. Świetnie będzie wyglądał w postaci jednego paska między kuchennymi szafkami lub jako zdecydowana ściana kontrastująca z innymi elementami.

Dużym powodzeniem cieszy się także lekko przygaszony, ceglany odcień pomarańczu. W psychologii kolorów barwę tę uważa się za wyjątkowo korzystną dla ludzkiej psychiki. Automatycznie poprawia ona samopoczucie i wpływa na radosną atmosferę. Dlatego też warto wykorzystywać ją kuchni, salonie i jadalni. Farbą, która spełnia wszystkie te wymogi jest odcień 122 Śnieżka Barwy Natury.

By dodatkowo wydobyć świetliste refleksy pomarańcz z powodzeniem można stosować we wnętrzach bardzo dobrze oświetlonych, a także z dużą ilością naturalnego światła.

Doskonałym współtowarzyszem dla ścian w tym kolorze są wszelkie dodatki, które możemy dowolnie komponować Na jasnej lub grafitowej sofie, pięknie wybiją się pomarańczowe poduszki i koce. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie zyska na przytulności.

Jeśli nie macie jednak pewności czy ten zdecydowany kolor będzie dobrze prezentował się w Waszej przestrzeni dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie go w postaci mocnego akcentu meblarskiego. Klasyczne krzesła pomalowane na pomarańczowo lub komoda z recyklingu w tym odcieniu to mocny akcent, który nie przytłoczy pomieszczenia, a wyłącznie wydobędzie jego atuty.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: pomarańczowy / wnętrze / wystrój 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz