26 września 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Salon w kolorze natury

Bliskość natury uspokaja, pozwala się zrelaksować i wziąć głęboki oddech po trudnym i stresującym dniu. Przyjazne środowisko możemy stworzyć również w domu. Zacznijmy od odmalowania ścian w salonie, czyli miejscu, w którym odpoczywamy najczęściej.


Podstawą będzie wybór kolorów, które dobrze komponują się z naturalnie pięknym drewnem i soczystą zielenią roślin. Drewniane dodatki i żywe kwiaty pomogą nam zbudować atmosferę spokoju i harmonii. Pomieszczenia, w których już od pierwszych chwil czuć bliskość z naturalnym środowiskiem są trendem, który będzie dominował w domach przez kolejne lata.

Kolor na start

Rośliny, ogrody w ozdobnych słojach, czy też meble z naturalnego drewna idealnie będą się prezentować na tle naturalnych i jasnych kolorów ścian, takich jak Dzika Orchidea (147), albo Jaśminowa Aleja (135) i Lilia Wodna (148) z serii Śnieżka Barwy Natury. To propozycje bardzo świetlistych odcieni, które sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Użycie na ścianach takich barw optycznie powiększy pomieszczenie. Kolory doskonale będą współgrać zarówno z bielą, jak i ciemniejszymi odcieniami na przykład drewna na podłodze. Zwolennikom ciemniejszych, ale jednocześnie cieplejszych barw, na pewno spodoba się salon w kolorze Zamków Na Piasku (143) lub Pachnącego Cynamonu (121). Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku lepiej będzie dobrać jasne dodatki. Kupując tekstylia – poduszki, koce, czy zasłony – lepiej wybrać te w naturalnym odcieniu bawełny, kamienia, czy piasku.

Barwy natury

Paleta kolorów, dzięki którym sprawimy, że odpoczywając w salonie poczujemy się jak na łące, w lesie, czy nad morzem jest o wiele większa. Wybór zależy od preferencji i tego, do jakiego miejsca będziemy chcieli przenieść się po powrocie do domu. Jeśli najlepiej odpoczywamy nad wodą, warto wybrać połączenie odcienia niebieskiego z jasnymi szarościami. Pamiętajmy, że kolor niebieski ułatwia relaks i poprawia nastrój. Podświadomie kojarzy się z niebem, wodą i powietrzem. W tym przypadku dobrze sprawdza się pomalowanie ściany kolorem Wiosenny Deszczyk (141) oraz Mglisty Świt (123). Przy takim połączeniu kolorów na ścianach pięknie będą prezentować się na przykład wakacyjne zdjęcia w białych ramkach oraz wszelkie dodatki z naturalnego, jasnego kamienia. Na tle jasnych, niebieskich ścian prezentować będą się również ozdoby i dekoracje z muszli oraz naturalnego piasku.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Kolor to nie wszystko

Piękne naturalne barwy na ścianach naszego salonu z pewnością ułatwią odpoczynek. Z drugiej strony farby Śnieżka Barwy Natury mają też inne zalety, dla których warto zdecydować się na ich wybór. Matowa lateksowa farba jest trwała, dobrze kryje i jest bardzo wydajna, a do tego nie ma intensywnego zapachu. Mimo tego pozwala oddychać naszym ścianom i jest odporna na ścieranie, co niewątpliwie przyda się w salonie, w którym często na przykład spożywamy posiłki. Dzięki farbie z łatwością usuniemy zabrudzenia ze ścian, dzięki czemu będą dłużej wyglądały czysto i estetycznie. 

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz