1 marca 2017
STREFA INSPIRACJI

Powiew lat dziewięćdziesiątych

Zdarza się, że pierwsze małe mieszkanie po wyprowadzce właścicieli do większego domu jest przez nich przeznaczone na wynajem. Tak było i w tym przypadku – dwupokojowe mieszkanie miało szybko trafić do nowych lokatorów.


Właściciele nie chcieli inwestować w kosztowny remont, zależało im jednak na odświeżeniu wizerunku lokalu, ponieważ obecny wystrój pochodził z końca lat dziewięćdziesiątych.

Wyposażenie mieszkania było w stosunkowo dobrym stanie, jednak kolorystyka nie odpowiadała już w pełni współczesnym trendom. Zdecydowaliśmy się więc przemalować ściany na neutralny, jasnoszary kolor. Dodatkowo w salonie, na jednej ze ścian, została położona granatowa tapeta w roślinny wzór. Sofe i tapicerowane krzesła zmieniły nowe, granatowe pokrowce. W aranżacji znalazły się także kolorowe dodatki: dywan, zasłony, poduszki. Sypialnia została wyposażona w małżeńskie łóżko – w założeniu mieszkanie przeznaczone jest dla pary.

Wizualnie najbardziej zmieniły się kuchnia i łazienka. Efekt ten uzyskaliśmy w prosty i szybki sposób za pomocą zmiany kolorystyki. W łazience pozostały dotychczasowe kafle na ścianach i posadzce, kolor zmieniły jedynie ściany pokryte wcześniej żółtą masą strukturalną. Po przemalowaniu na biało ścian, a także frontu szafy, łazienka sprawia wrażenie bardziej przestronnej. Dodatkowo efekt ten podkreśla zmiana dużej umywalki, z postumentem zabierającym miejsce, na mniejszą i wiszącą, o geometrycznym kształcie.

Kuchenne szafki o frontach z bukowego drewna w pomarańczowym odcieniu były już trochę zniszczone, ale nadal w pełni funkcjonalne i w ponadczasowym kształcie. Dlatego też zostały przemalowane ich fronty: na biało – górne szafki, a na granatowo – dolne. Dzięki temu kuchnia zyskała nowoczesny szyk.

Klimat lat dziewięćdziesiątych bezpowrotnie opuścił mieszkanie, a właściciele szybko znaleźli najemców.

Projekt Wnętrza: Sylwia Dominikowska www.housestudio.pl
www.facebook.com/HouseStudioPoznan/

Sesja Fotograficzna: Sylwia Dominikowska

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz