18 lutego 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Pokój dla nastolatka – jak go urządzić?

Jak to zrobić, o co zadbać?


Moment, w którym dziecko przechodzi z okresu dzieciństwa do dorosłości może dać się we znaki nie tylko jemu samemu, ale również najbliższemu otoczeniu. W tym trudnym okresie nastoletnich poszukiwań odpowiedzi na różne życiowe kwestie warto zainwestować w odpowiednie otoczenie młodego dorosłego. 

Trudne zadanie?

Aranżowanie pokoju młodzieżowego stanowi niezłe wyzwanie dla rodziców nastoletnich pociech. Zwłaszcza, iż w tym wieku najczęściej oczekiwania są sprecyzowane, ale jednocześnie mogą stanowić trudność w ich realizacji. Jak to zrobić? Najlepiej wspólnymi siłami – usiąść, wysłuchać potrzeb oraz potencjalnych rozwiązań, sprawdzić kolorystyczne wizje oraz przejrzeć katalogi z meblami. Warto również poprosić nastoletnie dziecko, aby pokazało nam swoje inspiracje, wówczas rodzice będą mogli skupić się na funkcjonalnej strefie pokoju.

Pokój dla nastolatka – jak go urządzić?

Mała przestrzeń – i co teraz?

Mieszkania w blokach nie mają zbyt dużego metrażu, a co za tym idzie – starsze dzieci mogą mieć problem z wielkością swojego pokoju, zwłaszcza, że ich potrzeby zmieniają się wraz z wiekiem. Najlepiej wówczas przeorganizować przestrzeń tak, aby mogła pomieścić nie tylko naszego nastolatka, ale również odwiedzających go gości.

Jeśli chcemy optycznie powiększyć przestrzeń wówczas rozważmy białe meble w pokoju – są one uniwersalne i spowodują, że pomieszczenie zwiększy się wizualnie i wyda się nam przestronniejsze. Dodatkowo – przemalujmy ściany na jasne kolory. Dla nastolatków proponujemy odcienie szarości z palety Barwy Natury Śnieżka – Górski Strumień 193, czy Srebrzysty Poranek 192 doskonale będzie komponował się zarówno z białymi meblami, jak również całość kompozycji dopełnią ciemniejsze, bardziej męskie dodatki.

Dla nastolatek warto rozważyć pastelowe kolory, które będą współgrały z ich osobowością. W palecie Barwy Natury Śnieżka znajdziemy Muszelkowe Wybrzeże 197, które mocno powiększy małą powierzchnię pokoiku w bloku, ale również Dzika Orchidea 147, czy Wspomnienie Lata 149 nada pokojowi oryginalnego stylu.

Pokój dla nastolatka – jak go urządzić?

Duża przestrzeń – większy kłopot?

Jeśli mieszkamy pod jednym dachem z nastoletnim dzieckiem w znacznie większej przestrzeni, warto wówczas zadbać o to, aby dopełniała ona również charakter, zainteresowania i pasje naszego dziecka. Polecamy również skupić się na tym, aby całość aranżacji odpowiadała nawykom i zwyczajom naszego dziecka, które w tym okresie czasu będzie bardzo mocno stawiać na indywidualność.

Jeśli chodzi o rozwiązania kolorystyczne dla dużych przestrzeni, nastoletnim panom proponujemy ciemniejsze, bardziej męskie tony, które nie tylko będą korzystnie wpływać na porywczy temperament, ale również będą wzbudzać poczucie własnej oazy spokoju, w której można schować się m.in. przed rodzicami i słuchać głośniej muzyki. Sprawdźcie w palecie Barwy Natury Śnieżka Ciszę o Zmierzchu 166 lub Gwiezdną Drogę 195.

Nastoletnim Pannom proponujemy nieco zróżnicowane rozwiązanie – bezpieczne kolory o jasnych tonach, do których zostaje wprowadzony jeden, mocny element kolorystyczny, polecamy Barwy Natury Śnieżka – Wrzosową Dolinę 125, Górski Krokus 155 lub Bukiet Róż 124.

Pokój dla nastolatka – jak go urządzić?

Bezpieczne rozwiązania

Jeśli jesteście fanami długoletnich rozwiązań, zwłaszcza w zakresie aranżacji pokoju nastolatka, możemy Wam zdradzić, że nieustannie młodzieżowe serca podbijają wszelkie szarości, biel, czerń, ale również turkusy, fiolety oraz mięta. W palecie Barwy Natury Śnieżka  sprawdźcie Jesienne Wrzosowisko 110, Wiosenną Łąkę 108 oraz Stalowe Magnolie 156.

Bezpieczne rozwiązanie kolorystyczne nie oznacza wcale nudy! Pamiętajcie, że szarości, biele i czerń możecie udoskonalić odpowiednimi dodatkami kolorystycznymi w postaci wszelakich tkanin, faktur oraz dodatków dekoracyjnych!

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,94 na 5
TAGI: pokój dla nastolatka 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz