24 października 2017
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Planujemy system przechowywania kuchennych akcesoriów

Więcej miejsca w kuchni? Tak, to możliwe! Wystarczy kilka praktycznych rozwiązań, które nie tylko pomogą uporządkować przestrzeń i poprawić jej funkcjonalność, ale też zaoszczędzić miejsce.


Kiedy urządzamy kuchnię lub zmieniamy jej wygląd, weźmy pod uwagę nie tylko wygląd i kwestie ergonomii, ale przede wszystkim ilość miejsca do przechowywania. W ten sposób łatwiej będzie nam utrzymać porządek w szufladach i szafkach, a także na: stole, blacie, parapecie i ścianie, czyli tam wszędzie tam, gdzie znajdują się akcesoria kuchenne.

Małe przedmioty uporządkowane i posegregowane, wolniej będą się niszczyć, po drugie – zawsze łatwiej będzie nam je znaleźć.

Proste rozwiązania

Pudełka, naczynia, puszki, skrzynki, relingi – to wszystko pomoże uporządkować miejsca do przechowania tak żywności, jak i kuchennych przyborów. Podobnie jak wkłady, tace, stojaki – ich wybór, liczba kształtów i kolorów może przyprawiać o zawrót głowy. Z łatwością można je dostosować do wystroju kuchni (mogą być zrobione z drewna, szkła, tworzywa sztucznego), a także do rozmiarów szafek i szuflad.

 

Najpopularniejsze, i to już od lat, są tace z przegródkami na sztućce, z kolei najefektywniejsze – stojaki na pokrywki lub talerze. Przydatne okażą się także maty antypoślizgowe, które ochronią wnętrze mebli, a przede wszystkim zapobiegną przesuwaniu się naczyń.

A co zrobić ze sprzętem znacznych rozmiarów, który w kuchni też jest niezbędny? Gdzie i jak go przechowywać? Dobrym rozwiązaniem są systemy cargo. Pod tym terminem ukrywają się wysuwane półki, szuflady i kosze. Pasują zarówno do szaf głębokich, jak i np. bardzo wąskich. Sprawdzą się też w zabudowie narożnej (tę przestrzeń szczególnie trudno zagospodarować). Pozwolą nie tylko posegregować sprzęty, ale też ułatwią do nich dostęp (bez trudu dostaniemy się nawet do tych położonych najdalej).

Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w szafkach, na ich drzwiach możemy zainstalować uchwyty, wieszaki, koszyki – na mały sprzęt AGD czy np. środki czystości. One też, wbrew pozorom, zajmują bardzo dużo miejsca!

Hodowla ziół i roślin

Także ona może stać się dodatkiem do praktycznego i efektywnego wystroju kuchni. Gdzie mogą się pojawić zioła i rośliny? Idealne miejsce to parapet (dostęp do naturalnego światła i świeżego powietrza gwarantowany) czy np. blat w okolicach okna. Ale równie dobrze mogą to być kwietniki lub doniczki podwieszane do sufitu czy np. ścienna półka z zabezpieczeniem, zapobiegającym zsuwaniu się doniczek.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz