SKOK PRZEZ PŁOT

Drewno to materiał o wysokich walorach dekoracyjnych, niestety ogrodzenia drewniane starzeją się najszybciej ponieważ im najbardziej szkodzi wilgoć. Narażone, przez dłuższy czas, jej działaniu szybko stanie się pożywką dla różnego rodzaju grzybów, pleśni i bakterii. Z kolei promienie słoneczne wysuszają i kurczą drewno. W efekcie, już po kilku latach, nawet na dobrze zaimpregnowanych i polakierowanych ogrodzeniach, farba łuszczy się i odpada odsłaniając lite drewno. Dlatego trzeba je co kilka lat odświeżać.

Skuteczność procesu impregnacji w głównej mierze zależy od dobrego przygotowania powierzchni. W większości przypadków prace impregnacyjne możemy wykonać samodzielnie, bez znacznych nakładów finansowych i skomplikowanych narzędzi. Najlepszy rezultat osiągniemy dobrze oczyszczając drewno z zanieczyszczeń, łuszczącej się farby i ze zmurszałego drewna. Niewielkie fragmenty z łatwością usuniemy za pomocą papieru ściernego i twardej szczotki. Do większych powierzchni najlepiej użyć szlifierki z odpowiednimi nasadkami lub zmywacza do farb.

Pamiętajmy: jeśli stosujemy preparaty chemiczne musimy postępować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, ponieważ mogą być one szkodliwe dla zdrowia.