18 grudnia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Pamiątka z podróży

Podróżnik czuje się dobrze poza domem. Warto więc, by mieszkanie pokazywało jego zainteresowania. Dzięki temu, nawet pomiędzy wyprawami, będzie mógł czuć klimat podróży.


Myśląc o podróżniczych dekoracjach domu, nie trzeba poprzestawać wyłącznie na plakatach czy fototapetach lub obrazach przedstawiających różne zakątki świata. Są to dobre pomysły, jednak nie odzwierciedlają indywidualności. Dużo lepiej sprawdzi się nietypowa galeria  samodzielnie wykonanych zdjęć z wojaży – doskonale wygląda ściana wypełniona fotografiami. Zamiast tradycyjnych ramek można do tego celu wykorzystać ozdobne sznurki, na których klamerkami poprzypinane będą zdjęcia z polaroida. W celu uzyskania lepszego efektu warto zastosować specjalne sznurki z drobnymi lampkami, dzięki czemu zdjęcia będą intrygująco wyeksponowane i podświetlone.

Drugie rozwiązanie jest bardziej atrakcyjne, choć jego realizacja wymaga więcej miejsca (najlepiej całej ściany) i czasu. Na pomalowanej na jednolity kolor (polecamy tutaj odcienie bieli, np. MAGNAT C45 Biały, beżu, np. MAGNAT, C10 – Szlachetny Kryształ, szarości, np. MAGNAT, C29 – Szary Piryt) przy pomocy rzutnika wyświetla się schemat mapy świata i nanosi jej kontury na mur. Tak przygotowany zarys wykleja się gliną lub innym materiałem. Musi być on na tyle elastyczny, żeby można było przyczepić zdjęcia przy użyciu pinezek. Na takiej mapie zaznacza się kraje, które udało się dotychczas odwiedzić, oraz mocuje najciekawsze zdjęcia wykonane w czasie podróży.

Bez względu na to, które rozwiązanie zostanie wybrane, z pewnością będzie ono piękną pamiątką, a także pretekstem do rozmów z gośćmi. Obydwa pomysły przyciągają uwagę, pozwalając zerwać z nudą i klasycznymi ramkami.

Nieco mniej czasochłonnym sposobem podkreślenia swoich podróżniczych zainteresowań jest zegar ścienny z mapą lub z motywami podróżniczymi. Spośród dostępnych w sklepach czy na targach staroci zegarów o różnych wielkościach i kształtach bez większego trudu wybierzemy taki, który idealnie wkomponuje się w naszą przestrzeń. Mogą przyjmować klasyczną formę okrągłego czasomierza z motywami podróżniczymi na zdobieniach lub nieco bardziej awangardowe i rozbudowane kształty, np. zegarów wbudowanych w zdjęcie albo mapę. Najlepszy efekt dają zegary wykonane z czarnego tworzywa – sprawdzają się w każdym wnętrzu – jednak również kolorowe zdobienia odzwierciedlają duszę podróżniczą.

Uzupełnienie wnętrza mieszkania o kilka drobnych dodatków sprawi, że nabierze ono charakteru, stając się odzwierciedleniem naszej kreatywności i niekonwencjonalnego postrzegania świata. Przestój między podróżami stanie się znośny pośród naszych najpiękniejszych wspomnień.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz