9 sierpnia 2019
STREFA INSPIRACJI

Ogrodzenie metalowe – jak je uchronić przed rdzewieniem?

Przez wielu pożądane. Dla innych – duma. Kute bramy, które są artystycznym majstersztykiem. Metalowe ogrodzenie, które gwarantuje bezpieczeństwo, piękny efekt wizualny, ale i estetykę terenu. Niestety, żeby tak było należy właściwie zabezpieczyć ten materiał. Metal – choć wytrzymały, twardy i solidny to potrafi wchodzić w reakcję z wodą, solą i prowadzić do korozji. Podpowiemy, jak sobie z tym poradzić.


Nie sposób przecież co chwilę wymieniać metalowe elementy bramy. Nie jest to do końca ekonomiczne, ani wygodne. Trzeba też zauważyć, że rdzewienie materiału to coś „naturalnego”, ale też możliwego do uniknięcia, pod warunkiem podjęcia zdecydowanych i przemyślanych kroków.

Kilka słów o rdzewieniu metali

Rdzewienie to naturalna kolej rzeczy. Metal nie jest materiałem idealnym i niestety też ulega zniszczeniu. Nosi to swoją nazwę – korozja. Wpływ na to mają zmieniające się warunki atmosferyczne, które w naszym klimacie potrafią przejść z pory letniej w zimową w zaledwie jeden miesiąc! Deszcze (szczególnie kwaśne, w końcu smog dotarł do większości miast w Polsce), wysokie temperatury, ostre słońce, zaraz śnieg. W ich wyniku może powstawać rdza, która z czasem się powiększa, zarażając coraz większe elementy ogrodzenia.

Przed rdzą oczywiście można się uchronić, ale należy pamiętać, że oczyszczenie metalu, nałożenie właściwej farby i grubości oraz cykliczne odnawianie to klucz do sukcesu. Zamiast patrzeć na cenę, trzeba wczytać się w skład i wybrać najlepszą jakość! Wówczas ograniczymy się do renowacji ogrodzenia co kilka lat, zamiast już po jednym sezonie ścierać papierem ściernym pierwsze ogniska korozji.

Jak się przygotować do malowania ogrodzenia?

W pierwszej kolejności wszystkie elementy trzeba dokładnie oczyścić, jeśli jest taka potrzeba zeszlifować, usunąć pozostałości starej farby i ewentualnej korozji.

Gdy elementy metalowe są czyste i suche, wystarczy już tylko odpowiednia farba i chwila czasu, którą poświęcimy na dokładne pomalowanie.

Farba, która najlepiej się sprawdzi w walce z rdzą

Nie bez powodu o tym piszemy. Świetna jakościowo farba to klucz do pięknego i estetycznego ogrodzenia! Najważniejsze, aby charakteryzowała się trwałością, odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne (w tym promienie UV), a także doskonałą przyczepnością.

Jeżeli wciąż się zastanawiacie, która farba posiada wszystkie wymienione cechy, mamy gotową odpowiedź – śnieżka na rdzę. Eksperci podkreślają jej właściwości 3 w 1, ponieważ umożliwia szybkie i łatwe malowanie jednocześnie gruntując, spełniając funkcję farby podkładowej oraz nawierzchniowej.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,85 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz