6 maja 2019
STREFA INSPIRACJI

Odnowienie budy dla psa – krok po kroku

Zapewnienie pupilowi miejsca zabezpieczonego przed deszczem, wiatrem, śniegiem czy słońcem to podstawowy obowiązek każdego właściciela.


Taka buda powinna być nie tylko przystosowana do rozmiarów pupila, ale także warunków klimatycznych. W Polsce dodatkowym wymogiem będzie z pewnością ocieplenie przestrzeni, tak by odpowiednia izolacja chroniła przed chłodem zimą i zapewniała przyjemny chłód latem. Jeśli decydujecie się na gruntowne odnowienie budy, z którą Wasz pies zdążył się już zaprzyjaźnić, jest kilka rzeczy o których warto pamiętać. Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik, jak przeprowadzić renowację.

1

Rozbiórka

Pierwszym krokiem powinno być zabezpieczenie i odpowiednie przygotowanie do dalszych prac aktualnego schronienia Waszego zwierzaka. W zależności od stanu budy czeka Was mniejsza lub większa rozbiórka. Jeśli domek jest mocno wyeksploatowany warto pozostawić tylko szkielet, jeśli jego ogólny stan jest dobry pozbyć należy się tylko najbardziej wysłużonych elementów i porządnie wyszlifować pozostałości.

2

Rozmiar schronienia

Aby sprawdzić czy Wasz pupil, na pewno czuje się komfortowo, w swoim schronieniu, sprawdźcie czy jego wymiary są odpowiednie. W tym celu będziecie musieli zmierzyć psa gdy leży skulony oraz gdy siedzi lub stoi. Najlepiej sprawdzić jego długość oraz szerokość, a także wysokość i dodać do tych wartości około 20 cm.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  
3

Budowa i impregnacja

W kolejnym etapie musicie “załatać dziury” spowodowane rozbiórką starej budy. Aby nowe schronienie było trwałe wybierzcie płytę OSB lub MFP, warto tu przygotować podwójne ścianki, które wewnątrz będzie można ocieplić styropianem lub watą. Podstawą powinno być także wykorzystanie naturalnych i bezpiecznych dla zwierzęcia impregnatów i olejów. Impregnacja domku wewnątrz nie jest konieczna. Jednak jeśli zależy Wam na dodatkowym zabezpieczeniu schronienia, warto wybrać lakierobejce, które posiadają certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo i przeznaczone są m.in. do malowania zabawek. Wszystkie elementy schronienia pokryć można Super Wydajną Lakierobejcą Dekoracyjno – Ochronną Vidaron. Dzięki żelowej konsystencji charakteryzuje się ograniczonym kapaniem i spływaniem z powierzchni pionowych oraz zapewnia łatwość i wygodę w stosowaniu. Lakierobejcę najlepiej aplikować za pomocą pędzla, a drugą warstwę nakładać po 10 godzinach.

4

Buda z przedsionkiem

To także ciekawe rozwiązanie, które zyskuje ostatnio na popularności. Taki model zagwarantuje lepsze utrzymywanie ciepła wewnątrz pomieszczenia i estetycznie zamknie bryłę, uzupełniając ją w mały taras, na którym postawić można chociażby miski i zorganizować przestrzeń na zabawki.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,96 na 5
TAGI: buda dla psa / renowacja drewna 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz