10 lipca 2019
STREFA INSPIRACJI
DREWNO

Nowe życie starych mebli

Soczyste, świeże, efektowne drewniane meble mogą być ozdobą domu.


Drewniane krzesło, niewielki kawowy stolik, ława doskonale przełamią nowoczesny styl. Uwagę przykuć mogą pięknie układające się słoje i soczysta, głęboka barwa naturalnego drewna. Trzeba ją jednak umiejętnie wydobyć. Do pomalowania mebla świetnie sprawdzi się Dekoracyjno-Ochronna Super Wydajna lakierobejca Vidaron. Nie dość, że idealnie podkreśli urok materiału, to da nam gwarancję, że krzesło, stół, czy ława będą nam dobrze służyć i zachowają swój blask. Dzięki żelowej konsystencji lakierobejca praktycznie nie pryska i nie spływa nawet z powierzchni pionowych. Nadaje drewnu atrakcyjny i trwały kolor i wygląd. Zanim jednak przystąpimy do pracy, nasz wybrany element wyposażenia należy w odpowiedni sposób przygotować.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Czas na zakupy

Kompletując wyprawkę, która jest niezbędna do prawidłowego wykonania prac poza lakierobejcą trzeba pamiętać też o odpowiednim pędzlu, rozpuszczalniku, pojemniku, w którym będziemy moczyć narzędzia, szmatce, materiałach do zabezpieczenia powierzchni i papierze ściernym. Zaczynamy oczywiście od tego ostatniego. Jeśli powierzchnia mebla jest gładka, wybierzmy papier drobnoziarnisty. Nie spowoduje zbyt dużych zarysowań, ale skutecznie usunie starą farbę, czy też lakier. Jeżeli drewno pokryte jest grubą warstwą emulsji, którą musimy usunąć warto zastanowić się nad wykorzystaniem podczas prac szlifierki. Urządzenie na pewno pomoże zaoszczędzić czas, jednak jak przy użyciu każdego urządzenia tego typu należy zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa, zaopatrzyć się w rękawice z gumową przyczepną stroną, która wspomoże stabilny i silny uścisk oraz okulary ochronne. Użycie szlifierki wiąże się również z większym zapyleniem. W tym przypadku warto dobrze zastanowić się nad miejscem, w którym będziemy wykonywać prace. Chodzi o to, żeby nie dostarczyć sobie dodatkowego obciążenia związanego ze sprzątaniem. Ścieraniem kurzu, trzepaniem tekstyliów, wymianą firanek, czy też myciem okien. Konstrukcja szlifierki nie pozwoli też zdjąć lakieru, czy też farby ze wszystkich zakamarków. W trudno dostępnych miejscach, na przykład na rzeźbieniach sprawdza się terpentyna. Do ścierania w tym przypadku najlepiej wykorzystać bawełnianą szmatkę. Nie pozostawi na powierzchni strzępków.

Surowe jest piękne

Kiedy mamy już przed sobą obdarty z farby i lakieru mebel, trzeba jeszcze odtłuścić powierzchnię i możemy przystępować do malowania. Wykorzystując Dekoracyjno-Ochronną Super Wydajną lakierobejcę Vidaron nie musimy więc kupować ogromnej puszki do pomalowania jednego mebla. Oprócz tego, jeżeli powierzchnia jest niewielka, do pracy najlepiej nada się pędzel. Jakim kolorem pokryć surowe drewno? Wszystko zależy od pomysłu. W ofercie Vidaronu jest wiele kolorów, które oprócz walorów dekoracyjnych podkreślają naturalne piękno drewna wydobywając głębokość struktury materiału, słoje. Oprócz najbardziej „drewnianych” kolorów takich jak dąb, teak, czy limba, mebel możemy pomalować też antracytem, który nada powierzchni piękną grafitową barwę, czy też czerwonym klonem japońskim. Dobór barwy zależy od aranżacji wnętrza. Najważniejsze jest jednak to, że lakierobejca jest transparentna i nie zakryje tego, co w drewnianych meblach jest najpiękniejsze. Na pewno za to wydobędzie ich blask i podaruje nowe życie. Jedna warstwa lakierobejcy w zupełności wystarczy do zabezpieczenia i nadania koloru meblom, które będą zdobiły wnętrza. Jeśli chcemy zwiększyć intensywność i nasycenie barwy możemy nałożyć drugą warstwę. Obowiązkowo należy to zrobi w przypadku mebli, które będą stały na dworze.

Po malowaniu musimy jeszcze oczyścić pędzel. W tym celu wstawiamy go na chwilę do pojemnika z rozpuszczalnikiem. Później wycieramy ręcznikiem papierowym i płuczemy wodą. Tak oczyszczony posłuży jeszcze przy kolejnych zaplanowanych pracach.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz