30 stycznia 2019
STREFA INSPIRACJI
DREWNO

Naturalne piękno drewna – jak odpowiednio je podkreślić?

Drewno w mieszkaniu to doskonały materiał budowlany, a także dodatek dekoracyjny, czy wykończeniowy. Jednakże chcąc zachować jego właściwości naturalne, a także estetykę wizualną musimy o nie odpowiednio dbać.


Rynek obecnie oferuje mnóstwo różnych rodzajów drewna, które możemy wykorzystać dowolnie chcąc wprowadzić je w przestrzeń swoich czterech kątów. Musimy jednak pamiętać o tym, że charakterystyka każdego rodzaju drewna jest inna. Ogromne znaczenie ma barwa drewna oraz jego usłojenie, to one nadają wszelkim drewnianym elementom wyjątkowego charakteru i wyglądu.

Wychodząc naprzeciw tym wymogom, szczególnie polecamy Bejce Vidaron, dzięki którym drewno w naszym domu będzie prezentowało się pięknie przez długi czas. Dzięki naturalnym olejom oraz niskiej zawartości aromatów możemy uzyskać piękny efekt nie tylko w krótkim czasie, ale również w bardzo łatwy sposób. Bejca stopniowo i równomiernie wnika w drewno, dzięki swoim właściwościom nie podnosi włókien drewno, a także podkreśla jego słoje. Transparentna powłoka podkreśla jego indywidualny charakter, co przekłada się nie tylko na funkcjonalność materiału, ale również jego  wygląd. Bejca przeznaczona jest zarówno do jasnych odcieni drewna, jak i tych ciemniejszych.

Jak przygotować drewno?

Zanim zdecydujemy się na wykorzystanie bejcy, musimy dokładnie oczyścić drewno. Musi być suche, gładkie oraz równe, a przede wszystkim odkurzone, bez tłustych plam. Odpowiednio przygotowane podłoże nie tylko ułatwi całą pracę, ale również przyspieszy aplikowanie preparatu, co dalej przełoży się na efekt równej powierzchni.

Naturalne piękno drewna – jak odpowiednio je podkreślić?

Jak wyczyścić drewno?

Jeśli znaleźliście jakieś plamy na drewnie, koniecznie wyczyśćcie je benzyną ekstrakcyjną oraz wysuszcie. Kiedy wykonacie te czynności, przeszlifujcie drewno – co ważne, wzdłuż słojów, najlepiej papierem ściernym o odpowiedniej gradacji, która jest zależna od gatunku drewna. Pył, który zgromadzi się w trakcie pracy najlepiej usunąć odkurzaczem. Gdy jednak drewno było wcześniej lakierowane, wówczas należy usunąć wierzchnią warstwę i oczyścić powierzchnię wraz z zaszpachlowaniem potencjalnych ubytków i dalej, jak wyżej wspomnieliśmy – zeszlifować i odpylić.

Jak bejcować?

Bejcę należy nakładać w odpowiednich warunkach, najlepsza będzie temperatura podłoża oraz otoczenia. Nanosimy ją miękką szmatką w dużej ilości i delikatnie wcieramy w powierzchnię drewna, równając warstwę, okrężnymi ruchami. Jeśli zależy nam na intensywniejszym kolorze, wówczas możemy zdecydować się na naniesienie kolejnej warstwy produktu, jednak nie wcześniej niż po upływie 24h od momentu naniesienia pierwszej warstwy.

Jak zabezpieczyć powierzchnię?

Pamiętajcie o tym, że po bejcowaniu dekoracyjnym powinniśmy jeszcze zabezpieczyć drewno i wzmocnić sam efekt wcześniejszego bejcowania. W tym celu polecamy Wam Lakier Bezpodkładowy Vidaron do podłóg drewnianych, Lakier Akrylowy Vidaron do wszelkich przedmiotów z drewna, a także do zewnętrznego użytku Lakier Zewnętrzny Vidaron.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz