29 listopada 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Największe błędy w aranżacji łazienki

Czego powinniśmy się wystrzegać w trakcie projektowania?


Jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach jest łazienka. To w niej spędzamy czas codziennie rano i wieczorem. Nierzadko w pośpiechu, gdy spieszymy się rano do pracy, czasem nie licząc czasu wieczorem, kiedy organizujemy sobie domowe spa. Jak urządzić łazienkę, aby całkowicie spełniała nasze wymagania? Jakich błędów przy jej aranżowaniu nie popełnić? O tym piszemy w dzisiejszym artykule, sprawdźcie!

Złe wykończenie

Najczęściej decydujemy się na to, aby ściany w łazience pokryć płytkami. W tym przypadku główną rolę odgrywa odpowiedni dobór zarówno płytek, jak i fug. Płytki, które mają nam służyć latami powinny być wysokiej jakości, ale również powinny sprawdzać się w pomieszczeniu narażonym na wilgoć, dlatego też warto pomyśleć o płytkach antypoślizgowych. Odradzamy z kolei płytki matowe i jasne na podłodze, ponieważ mogą sprawiać ogromne problemy w utrzymaniu czystości, jak również białe fugi, które z czasem szarzeją dając bardzo nieestetyczny efekt.

Największe błędy w aranżacji łazienki

Co zrobić ze ścianami i z sufitem w naszej łazience? O ile na ścianach również mogą pojawić się płytki, o tyle sufit nie jest dla nich dobrym miejscem. Najlepiej będzie pomalować go w odpowiednim kolorze. Jednakże, aby uniknąć w przyszłości złuszczania się farby, która źle dobrana w miejscu pełnym wilgoci może miejscami uwypuklać się i nawet odpadać warstwami, zalecamy wybór farby dostosowanej do trudnych, łazienkowych, warunków. Sprawdźcie Śnieżkę Kuchnia Łazienka, która rekomendowana szczególnie do pomieszczeń narażonych na okresowe działanie wilgoci. Śnieżka wychodząc Wam naprzeciw oferuje nie tylko biały kolor, ale również 12 gotowych kolorów w wersji matowej oraz 8 kolorów w wersji satynowej.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Źle dobrane kolory

W małej łazience nie powinno się stosować ciemnych kolorów oraz ciężkich, wzorzystych płytek. Zmniejszą one optycznie pomieszczenie, nadając mu przytłaczającego charakteru. W małej łazience wprowadźmy jasne kolory, najlepiej w zimnych odcieniach. Dobierając płytki, pamiętajcie również o tym, iż sufit wraz ze ścianami (przynajmniej w górnych częściach) będzie wymagał pomalowania, dobierzcie odpowiedni wariant kolorystyczny farby rekomendowanej do pomieszczeń narażonych na okresową wilgoć, np.: Śnieżka Kuchnia Łazienka

 

Drewno w łazience błędem?

Łazienka to miejsce, w którym wilgoć może uszkodzić nasze drewniane elementy aranżacji, co z kolei przyniesie nie tylko marny efekt wizualny, a także ogromne straty materialne dla właścicieli, którym remont łazienki być może będzie potrzebny szybciej, niż planowali. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby drewno w łazience spełniało oczekiwania właścicieli, a także nie uległo uszkodzeniom! Przede wszystkim należy dobrać odpowiedni gatunek drewna, np.  egzotyczne.

Największe błędy w aranżacji łazienki

Źle dobrane dodatki

W łazience bardzo ważne jest lustro – służy nam do wielu czynności, jednak źle umiejscowione i niedoświetlone może całkowicie nie spełniać swojej roli. Pamiętajcie, aby lustro znajdowało się nad umywalką, w odpowiedniej do wzrostu domowników wysokości. Dzięki temu, tafla nie będzie często zachlapywana.

Meble, które dobieracie do łazienki, również powinny być spójne z całością aranżacji. Jeśli macie małą łazienkę, której przestrzeń otworzyliście optycznie jasnymi kolorami i płytkami, wówczas nie przeładowujcie jej ciemnymi meblami, które stanowią kontrast dla całości.

Oświetlenie

To bardzo ważny element w każdej łazience, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdzie bez światła ani rusz, nawet gdy w łazience znajduje się małe okno. W łazience powinno znajdować się kilka źródeł światła – sufitowe oraz przy boczne przy lustrze.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: łazienka / materiały / wykończenie 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz