22 czerwca 2019
STREFA INSPIRACJI

Modułowe domy – inspiracje

Domy modułowe bardzo szybko stały się hitem budownictwa.


Domy modułowe to pomysł, którego realizacja będzie czystą przyjemnością. Można skorzystać w całości z ekologicznych rozwiązań lub zapewnić sobie designerskie wrażenia. Prostota takich projektów jest często przełamana rewelacyjnymi pomysłami i aranżacjami. Warto jednak zauważyć, że osoby, które wybierają taki typ nieruchomości, starają się przystosować ją w zgodzie z naturą. Dlatego nie brakuje drewnianych materiałów, które zapewniają dobrą izolację i niesamowity efekt końcowy, jak na zdjęciu.

Duże okna to znak szczególny domów modułowych! Dostarczają one nieograniczone ilości naturalnego światła słonecznego, przybliżając nas do natury. Ponadto, ile byśmy dali, aby codziennie budzić się w środku lasu – ten widok to coś, dla czego warto żyć! Duże okna to także zacieranie granicy między tym, co bezpieczne wewnątrz, a dzikie na zewnątrz. Powracamy do korzeni, do bliskości z tym co naturalne – czyż nie tego obecnie chcemy?

Proste projekty, które żyją w zgodzie ze środowiskiem. Architekci, którzy trudnią się w tej sztuce wybierają nie tylko ekologiczne rozwiązania, ale i materiały, które dopasowują się do otoczenia. W dodatku takie domy nie są obciążeniem dla natury – przecież nie potrzebujemy setki metrów kwadratowych, a bezpieczną oazę i wszystko na swoim miejscu.

Mniejszy czy większy? Domu modułowe można rozbudować względem poszerzających się potrzeb mieszkaniowych. Jednak ich nadrzędną zasadą to oszczędność miejsca i proporcjonalne rozmieszczenie powierzchni użytkowej. W prosty sposób poza domem, otrzymujemy gotowe rozwiązania wewnątrz – inteligentne systemy, szafki, półki i sprytne schowki, wielozadaniowe produkty. Być może z pozoru skromne projekty są warte miliony – i nie chodzi nam tylko o wartość materialną.

Domy modułowe to także rozwiązania na skromne warunki powierzchniowe. Jeżeli dysponujemy małą bądź wąską działką, nasze możliwości wcale się nie kończą. To dopiero ich początek! Nawet parterowe domy pozwalają na idealne rozmieszczenie pomieszczeń według aktualnych potrzeb. A gdy pojawią się nowe – nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać nowy moduł, idąc w.. górę!

Przy tego typu projektach warto odłożyć na bok wszelkie konwencjonalne rozwiązania i pozwolić na działanie wyobraźni. Dokładanie nowych modułów pozwala na rozszerzenie powierzchni użytkowej, a ograniczeniem jest tylko nasz umysł. Cokolwiek nie wymyślimy – jest to do zrealizowania. Taki typ budynków pozwala na elastyczność i kreatywność, zarówno na zewnątrz jak i w środku.

Trzeba to powiedzieć na głos – domy modułowe to przyszłość. W trudnych warunkach, które nie dają nam dużej powierzchni. W świecie, w którym staramy się naprawiać błędy przeszłości i stosować ekologiczne rozwiązania. To coś, co pozwoli na oszczędności – przy budowie i utrzymaniu. To coś dobrego, nad czym nie zastanawiajmy się dłużej, po prostu w to idźmy!

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: dom modułowy / domy modułowe 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz