29 czerwca 2017
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Metamorfoza mieszkania?

Bardzo chętnie! Zanim jednak wywrócimy mieszkanie do góry nogami, pamiętajmy o kilku ważnych aspektach. Oto 5 rzeczy na które warto zwrócić uwagę przed przeprowadzeniem remontu.


1

Poza harmonogramem

Obliczając czas remontu zaplanuj kilka dni zapasu. Pamiętaj, że prace często się przedłużają i często dzieje się to z powodów niezależnych od ciebie: opóźnienia ze strony fachowców, konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac, dłuższy czas oczekiwania na zamówione materiały i meble.

2

Kreatywny budżet

Aby uniknąć niepotrzebnych stresów podobne podejście powinno się mieć przy planowaniu budżetu, dlatego warto dodać rubrykę: ekstra wydatki. Jeśli funduszy tych nie stracimy na zakup dodatkowej puszki farby, brakujących listewek, nowej folii malarskiej czy dodatkowych arkuszy papierów ściernych, zawsze możemy dołożyć sobie je do lepszego modelu kanapy czy nowej lampy.

3

Dokładnie wymierz

Zanim rozpoczniesz remont bardzo dokładnie zmierz pomieszczenie. Pozwoli ci to na precyzyjne określenie potrzebnych materiałów i budżetu. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której zabrakło ci pół puszki farby do skończenia malowania czy trzech płytek do ukończenia podłogi w łazience. Również spore nadwyżki materiałów mogą być problematyczne i znacznie zwiększyć koszty remontu.

4

Planuj, a potem demontuj

Jeśli nie chcesz, aby remont twojej kuchni trwał pół roku, nie podejmuj pochopnych decyzji i przygotuj ramowy plan działania. Przed zdemontowaniem wszystkich szafek i sprzętów warto mieć już wybrane elementy nowego wystroju: meble, kolory ścian, wzór płytek ceramicznych itp. Na doprecyzowanie szczegółów dotyczących dodatków dekoracyjnych można poświęcić już drugi etap prac remontowych, tuż po porządkach.

5

Inspiruj się, nie naśladuj

Przed remontem warto poświęcić trochę czasu na badanie obowiązujących trendów i stylów wnętrzarskich. Doskonałym źródłem inspiracji są zarówno magazyny wnętrzarskie, jak i portale i blogi. Pamiętajmy jednak o kilku rzeczach. Po pierwsze, dostosujmy te inspiracje do własnych potrzeb. Aranżacje są często przygotowywane pod sesje zdjęciowe i mogą nie mieć funkcjonalnego zastosowania w praktyce. Dlatego podczas przeglądania trendów, zamiast brać gotowe rozwiązania, inspirujmy się kolorami, wzorami, kształtami. Po drugie, pamiętajmy o własnym stylu i trendy dopasowujmy do własnych gustów. W końcu to nasze mieszkanie, i to my powinniśmy czuć się w nim komfortowo.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz