8 listopada 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Malujemy sypialnię – jakie kolory wybrać?

Sypialnia ma być naszą własną oazą spokoju, miejscem bezpiecznym, wyciszającym i harmonijnym


Jest to miejsce niezwykle ważne, ponieważ to ono wpływa na to w jakim stopniu jesteśmy wypoczęci. Projektując sypialnię warto zatem poświęcić jej wyjątkową uwagę. Nie wybierajmy kolorów na prędce i w pośpiechu. Zastanówmy się co wpływa na nasz odpoczynek i jak uzyskać największą harmonię z otoczeniem.

Temat kolorów w życiu człowieka i ich wpływu na nasz nastrój oraz funkcjonowanie jest niezwykle interesujący. Psychologowie już od dawna poświęcają czas na badania nad ich wpływem na naszą kreatywność, możliwość wypoczynku czy frustrację i ogólne samopoczucie. O czym zatem pamiętać?

Harmonia

Aby wnętrze sypialni współgrało z resztą mieszkania pamiętajmy o zachowaniu jednolitego charakteru wnętrz. Obracajmy się w jednej palecie barw. Najbezpieczniej będzie korzystać z różnych odcieni tego samego koloru. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskamy odpowiednią harmonię nie tylko we wnętrzu ale także w naszym nastroju. W końcu nic tak nie irytuje, jak niepasujące elementy wnętrzarskiej układanki.

Bezpieczeństwo

Wybierając kolor postawcie na barwę, która najbardziej Wam odpowiada i sprawia, że czujecie się dobrze i bezpiecznie. Dla jednych będzie to niebiański błękit, dla innych spokojna żółć. Jeśli chcecie aby Wasza sypialnia od rana była wypełniona słońcem, wybierzcie jasne kolory: biele, beże oraz delikatne szarości, np. Śnieżka Barwy Natury 148 Lilia wodna lub 157 Pejzaż zimowy. Jeśli natomiast wolicie by promienia słońca były przyćmione, warto postawić na kolory, które mocniej pochłaniają światło, a więc granaty, brązy i ciemne zielenie. Świetnie sprawdzi się tu np. Magnat Ceramic A6 Intrygujący Labradoryt czy A30 Krzemień Pasiasty.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Mocne akcenty

Jeśli chcecie, aby Wasz sypialnia nie była nudna, warto zastanowić się nad mocnym akcentem. Pomaluj jedną ścianę na ciemny, odważny kolor. Niech będzie to modny aktualnie śmiały tanzanit, intrygujący labradoryt czy odważny onyks. To o czym warto pamiętać to zachowanie równowagi! Nie przesadzajmy z kolorem, reszta ścian powinna zostać w neutralnej barwie, dzięki czemu nie przytłoczymy wnętrza. W celu sprawdzenie połączeń kolorystycznych najlepiej skorzystać z wzornika lub próbek farby porównanych na ścianie.

Dzięki wykorzystaniu jednego akcentu kolorystycznego, uzyskamy też możliwość zabawy dodatkami. Narzuta w kolorze ściany czy dekoracyjne poduszki i świece pięknie dopełnią wnętrze!

Wybieramy farbę

Kupując farbę zwróć przede wszystkim uwagę na jej skład oraz klasę emisji z powłoki – oznaczenie to pozwala określić poziom lotnych substancji organicznych, które uwalniają się do atmosfery po wymalowaniu pomieszczenia. Najniższa klasa emisji oznaczona jest symbolem A+. W dalszej kolejności warto zwrócić uwagę na paletę barw, którą oferuje nam producent oraz plamoodporność i łatwość aplikacji.

Farbą sugerowaną przy malowaniu sypialni oraz pokojów dziecięcych jest Magnat Ceramic Care. Dzięki innowacyjnej formule anty formaldehyd, farba nie tylko spełnia swoją oczywistą funkcję, ale także dba o jakość powietrza w pomieszczeniu. Redukuje poziom formaldehydu aż o 98% * – oznacza to, że farba ma pełne właściwości hipoalergiczne po całkowitym wyschnięciu pomalowanej powierzchni i dokładnym wywietrzeniu pomieszczenia. Produkt uzyskał Świadectwo Właściwości Drażniących i Uczulających (tzw. HYPOALERGIA). W procesie produkcji do tej farby nie jest dodawany formaldehyd. Dodatkowo jest plamoodporna, antystatyczna i odporna na rozwój bakterii – to wszystko dzięki zawartym cząsteczkom srebra. Jest odporna na ścieranie i skutecznie pozwala usuwać plamy nawet w przypadku środków dezynfekujących. Dodatkowo jej klasa emisji z powłoki to A+, czyli bardzo niska. Klasa emisji z powłoki pozwala określić poziom substancji lotnych, które uwalniają się do atmosfery podczas malowania wewnątrz pomieszczeń.

 

 

* Wyniki uzyskane w badaniach laboratoryjnych przeprowadzonych na zlecenie FFiL Śnieżka SA, przedmiotem których jest statyczny proces redukcji formaldehydu (HCHO). W jego trakcie powłokę pomalowaną farbą MAGNAT CERAMIC CARE umieszcza się w komorze zamkniętej, o wysokim stężeniu formaldehydu, tj. (1000 µg/m³),z której po 24 godzinach pobiera się próbkę powietrza i określa poziom HCHO pozostałego w komorze. Szybkość i skuteczność procesu redukcji formaldehydu oraz czas jego wiązania przez wymalowanie wykonane farbą MAGNAT CERAMIC CARE zależą od: stężenia HCHO w pomieszczeniu, cyrkulacji powietrza, kubatury pomieszczenia, wielkości wymalowanej powierzchni (m²).
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: kolory / malowanie / sypialnia 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz