25 czerwca 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Malujemy nasze 40 m kw.

Z jednej strony jest to mała powierzchnia, ale z drugiej.. taka z nieograniczonymi możliwościami. Zobacz, jak dobrze ją urządzić.


Mimo pojawienia się coraz większej liczby dostępnych mieszkań, deweloperzy nie schodzą z ceny. Wciąż dominują wysokie stawki za metr kwadratowy, stąd lokale o powierzchni 40 m2 to kompromis, który wybieramy. 2-pokojowe mieszkanie to świetny początek dla młodej pary oraz takiej z dzieckiem. To także wybór seniorów, którzy chcą zamienić stare, duże i kosztowne lokum w wysokiej płycie na coś nowoczesnego w lepszej lokalizacji.

Trud wykończenia i aranżacji

Wielu powiedziałoby, że taki metraż jest wystarczający. Owszem, tak właśnie jest, jednak istnieje cienka granica pomiędzy świetnym stylem i wykończeniem, a zagraceniem i optycznym zmniejszeniem nie tak małej powierzchni. Stąd nasze rady!

Do mniejszych pomieszczeń najlepiej jest wybierać kolor biały. Wszechobecny, tradycyjny, nigdy nie wyjdzie z mody. Optycznie powiększa pokój i dodaje w nim świeżości. Aby podkręcić nieco efekt, można dodatkowo dobrać jasną podłogę. Jednak dla wielu osób ta barwa może okazać się zbyt nudna. Czy to oznacza, że każdy inny wybór będzie zmniejszać optycznie dostępną powierzchnię? Niekoniecznie!

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Nie tylko kolor..

Dekoratorzy wnętrz mówią jednym głosem – wystarczy sięgnąć po chłodne odcienie, które dodatkowo odbijają światło. Tutaj z pomocą przychodzą farby typu Magnat Ceramic, których ceramiczne komponenty zapewniają najwyższą jakość koloru. Efekt wzmacnia żywica i pigmenty najwyższej jakości, a kolory? Ogromna paleta barw pozwoli na szeroki wachlarz możliwości – niezależnie od naszego wyboru. Bez problemu każdy odnajdzie odcień, który będzie pasować do wnętrza. Może szmaragdowy akwamaryn C61 lub czarujący kwarc C64?

Dobrym krokiem jest także wprowadzenie wzorów na ściany. Niekoniecznie mamy tutaj na myśli tapetę. Faktura musi być bardzo drobna, a efekt taki możemy osiągnąć z Magnat Style Samum, która tworzy lekką, piaskową powłokę. A wybór dostępnych kolorów może przyprawić o zawrót głowy! Ponadto, co uważamy za najważniejsze. Kluczem do przestronnego wnętrza, nawet na (wydawać by się mogło) tak małej powierzchni jest wyważenie dodatków i mebli. Poza tym, minimalizm jest teraz w modzie, a podobno im mniej niepotrzebnych rzeczy nas otacza, tym lepiej się czujemy.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 3,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz