24 kwietnia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Loft dla każdego

Surowe, betonowe ściany, czerwona cegła, drewniana podłoga. Myślicie, że ten styl zarezerwowany jest tylko do nowoczesnych mieszkań w pofabrycznych budynkach? Nic z tych rzeczy.


Nawet niewielkie mieszkania mogą zyskać modną świeżość dzięki betonowym stylizacjom. Największa ściana w salonie może stać się przestrzenią ekspozycyjną, na której doskonale będą prezentować się czarno-białe zdjęcia w stalowych ramkach. Można też powiesić na niej ażurowy, metalowy zegar, a odpowiednie podświetlenie idealnie podkreśli porowatą powierzchnię i specjalnie przygotowane linie imitujące brzegi płyt oraz masywne mocowania. Żeby beton na ścianie robił piorunujące wrażenie nie musi być oryginalny. Oznacza to, że nie będziemy potrzebowali ekipy budowlanej, która dostarczy gigantyczne i ciężkie płyty, żeby zakotwiczyć je na ścianach. Dziś wystarczy tylko odpowiednia seria produktów, takich jak Beton Magnat Style.

Jak to zrobić?

Efekt surowego, pięknego betonu uzyskujemy dzięki tynkowi. Jego nałożenie nie jest tak proste, jak malowanie farbą, dlatego warto rozważyć zatrudnienie fachowca, który zrobi to w sposób profesjonalny. Jeśli jednak chcielibyście zmierzyć się z wyzwaniem samodzielnie, to warto poeksperymentować, na przykład w piwnicy, lub na niewielkiej ścianie. Od czego zacząć? Od poszukiwania inspiracji. Jak dużą powierzchnię przeznaczamy pod beton? Z czym zestawimy szarą ścianę? Jak ocieplić mieszkanie, do którego wprowadzany tak odważny element? Pamiętajmy, że wnętrze powinno być spójne i przemyślane. Pierwszym skojarzeniem, które przychodzi do głowy w zestawieniu z betonem jest czerwona cegła. Jeśli jednak wolelibyście uniknąć takich oczywistości, weźcie pod uwagę inne inspirujące połączenia. Beton na ścianie z oknem będzie doskonale prezentował się zarówno sam, jak i w zestawieniu z czarnym karniszem oraz… lekkimi, gładkimi, tiulowymi firankami. Na szarej ścianie pięknie prezentuje się zieleń – drobny bluszcz? Czemu nie! W białej doniczce, na drewnianej półce montowanej na ciekawych wspornikach.  A może dorodny zamiokulkas w wysokiej donicy ustawionej na podłodze? Też pięknie może to ożywić pomieszczenie.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Podłogi i sufit

Decydując się na betonowe ściany koniecznie trzeba przemyśleć kwestię podłóg i oświetlenia. Betonowa powierzchnia nie będzie dobrze komponowała się w zestawieniu z beżową wykładziną nakrapianą czerwonymi plamkami. Takie połączenie może być bardzo ryzykowne. O wiele lepiej będzie wyglądać podłoga drewniana lub imitująca drewno. Jeśli chcemy stworzyć w mieszkaniu loftowy klimat zastanówmy się też nad odpowiednim oświetleniem. Tu sprawdzą się na pewno żarówki w różnych, ciekawych i nieskomplikowanych oprawach. Z drugiej strony możemy spróbować przełamać surowość wnętrza na przykład kryształowym żyrandolem. Takie kontrasty są świetnym rozwiązaniem dla odważnych. Warto jednak pamiętać, że wnętrze nie powinno być wynikiem improwizacji – nawet jeśli na pierwszy rzut oka robi takie wrażenie.

Od pomysłu do realizacji

Wybraliśmy ścianę pod beton, mamy gotowy plan dotyczący dodatków i otoczenia. Czas na działanie. Beton to nie tylko tynk – to również podkład zapewniający odpowiednią chwytność produktu i lakier, którym zabezpieczymy ściany przed zabrudzeniami. Jeśli ciągle zastanawiacie się, czy dacie radę samodzielnie, czy powinniście skorzystać z pomocy fachowca, warto obejrzeć film instruktażowy na youtube:

Samodzielna praca na pewno daje poczucie satysfakcji, ale fachowiec zrobi nam wymarzoną ścianę szybciej i dużą dozą prawdopodobieństwa lepiej.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,92 na 5
TAGI: beton / betonowa ściana / loft / styl industrialny 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz