26 lipca 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Kino w domu

A gdyby tak przenieść chociaż część kinowych wrażeń do domu? Połową sukcesu jest dobrej jakości ekran. I wcale nie musi to być specjalnie zamontowane pod sufitem urządzenie. Wystarczy odpowiednio przygotowana ściana.


Ceny projektorów są już o wiele bardziej przystępne, niż jeszcze kilka lat temu, a oglądanie ulubionego serialu, czy długo wyczekiwanego filmu na dużej powierzchni jest o wiele bardziej komfortowe, niż na średniej wielkości telewizorze. Na wzrost popularności projektorów wpływa też rozwój telewizji nowej generacji, czyli platform typu Netflix czy HBO GO. W tym wypadku zastępowanie tradycyjnych telewizorów projektorami wydaje się wręcz naturalną konsekwencją.

Przygotowanie do seansu

Aranżując w domu sale kinową wystarczy wybrać odpowiednią ścianę, która spełni funkcję ekranu w naszym domowym kinie i odpowiednio ją przygotować. Nie trzeba się również martwić tym, że ściana, na której będzie wyświetlany obraz musi być biała. Wystarczy, że będzie jasna, a odpowiednią jakość zagwarantują odpowiednio dobrane farby. Zanim jednak położymy na ścianie ostatnią warstwę dekoracyjną należy zadbać o to, by ściana była gładka. Po demontażu półek, ramek, czy innych elementów dekoracyjnych, oczyszczamy powierzchnię z gwoździ, kołków i tym podobnych elementów. Powstałe dziury uzupełniamy produktem z serii Acryl-Putz, pozostawiamy do wyschnięcia, a następnie szlifujemy całość. W tym przypadku potrzebować będziemy drobnoziarnistego papieru ściernego. Nie warto ograniczać się jedynie do wyrównania zagipsowanych elementów, ale przetrzeć całe pole robocze. Po zakończeniu tego etapu prac koniecznie trzeba zetrzeć z powierzchni kurz i pył. 

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Ekran jak malowany

Mając już idealnie gładką ścianę rozpoczynamy malowanie. Konieczne jest w tym przypadku użycie podkładu gruntującego. Fakturę powierzchni doskonale wyrówna farba podkładowa Magnat pod farby ceramiczne i lateksowe. Dzięki niej uzyskamy perfekcyjnie przygotowaną ścianę o jednorodnej powierzchni, którą następnie będziemy mogli pomalować matową farbą. Dlaczego to takie ważne, żeby ściana, na której będzie wyświetlany obraz z projektora była matowa? Matowa ściana rozprasza padające na powierzchnię światło, co ma ogromny wpływ na jakość obrazu. Dobrze sprawdzą się w tym przypadku jasne kolory z kolekcji Śnieżka Barwy Natury, czyli farby lateksowe. Jeśli do wystroju wnętrza będzie pasować nam idealna biel, warto wybrać akrylową farbę Śnieżka SuperMATT. Są wyprodukowane z wykorzystaniem wyselekcjonowanych zagęstników i komponentów. Nie dość, że tworzą matowe powłoki optycznie niwelujące drobne błędy malarskie, to możemy mieć gwarancję, że biel z biegiem czasu nie będzie żółkła. Tak wymalowana ściana posłuży jako ekran przez długie lata. Jeśli chcemy polepszyć efekt warto nałożyć na pozostałe powierzchnie ciemniejszy odcień. Nie zapominajmy też o odpowiednim zaciemnieniu pomieszczenia. Im mniej światła w pokoju, tym lepszy obraz. W takim wypadku dobrze jest jeszcze pomyśleć o wygodnym fotelu i prywatna sala kinowa jest gotowa.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,91 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz