27 grudnia 2017
STREFA INSPIRACJI

Jak zorganizować przyjęcie sylwestrowe?

Planujecie zorganizowanie zabawy sylwestrowej dla rodziny i przyjaciół w swoim domu? Jeśli obawiacie się, że obowiązki związane z przygotowaniem takiego przyjęcia mogą was przerosnąć to pamiętajcie o kilku prostych poradach jakie dla Was przygotowaliśmy.


Goście

Gości zaproś odpowiednio wcześniej i poinformuj, gdzie organizujesz zabawę sylwestrową, aby każdy z nich mógł się odpowiednio przygotować do takiego spotkania. Wybór odpowiedniego stroju, czy przebrania, przygotowanie drobnych posiłków, które goście ewentualnie chcieliby ze sobą przynieść – wymaga trochę czasu. Nie zapomnij zorientować się w preferencjach żywieniowych swoich gości pod kątem alergii czy tolerancji niektórych składników takich jak gluten i laktoza. Nie zapominajmy także, że najbardziej popularnymi alergenami jest również czekolada, orzechy, owoce morza czy cytrusy.

Jak zorganizować przyjęcie sylwestrowe?

Dla pewności przygotuj sobie wcześniej listę obowiązków i punkty do zrealizowania. Wcześniej ustal menu i zorganizuj zakupy. Przemyśl dekoracje, których będziesz potrzebować np.: balony, girlandy, konfetti czy serpentyny. Ustal rozmieszczenie mebli w domu. Najlepiej wydziel strefę do tańca oraz strefę jadalnianą ze stołem przy którym będziesz podawać posiłki. Nawet na bardzo małym metrażu, każdy gość powinien mieć wydzielone swoje miejsce w którym będzie się czuł komfortowo.

Dekoracje

Trendy w dekoracjach sylwestrowych nie zmieniają się tak szybko jak inne. Dlatego zawsze w modzie będą balony np. podwieszane pod sufitem czy doczepione do krzeseł. Girlandy albo wykonane własnoręcznie albo nawet te ze sztucznych iglaków, które zdobiły nasz dom podczas świąt. Podświetlone kolorowymi, migającymi lampkami dadzą idealny, sylwestrowy efekt. Konfetti, serpentyny czy zimne ognie o północy nigdy nie wyjdą z mody. Dla dobrej zabawy warto także zakupić modne maski karnawałowe dla gości, balony w kształcie szampana czy ozdoby do kieliszków – to drobne detale, ale bardzo efektowne.

Jak zorganizować przyjęcie sylwestrowe?

Sylwester z dziećmi

Zamiast zastanawiać się jak zorganizować opiekę dla swoich dzieci, pomyśl o zaplanowaniu imprezy wspólnej. Zaproś przyjaciół i rodzinę wraz z ich dziećmi. Przygotuj dokładny harmonogram zabaw dla najmłodszych, aby się nie nudziły, ponieważ ciężko będzie zapanować nad grupą maluchów i ich pomysłami. Jeśli masz więcej przestrzeni w domu to warto dla dzieci przygotować odrębny stół przy którym usiądą do posiłków, a pokój dziecka przygotować pod kątem bawialni. W ten sposób dorośli, również będą mieli okazję do dobrej zabawy. Zaplanowaną rozrywkę stwórz dla wszystkich gości, zarówno tych dużych jak i małych. Mogą to być tańce, zabawy balonami, karaoke, czy kalambury – te przyniosą najwięcej śmiechu.

Nie tylko w noc sylwestrową, ale podczas każdego przyjęcia pamiętaj o podstawowych zasadach savoir-vivru, których obowiązkowo należy przestrzegać, a by nasze przyjęcie było przyjemne i eleganckie. Oto te, o których powinniśmy pamiętać podczas sylwestrowej nocy.

1. Kiedy zjawiamy się u kogoś z wizytą to absolutnie nie zdejmujemy butów. Podczas zimy powinno się przebrać buty u gościa na pantofelki czy półbuty. Nie wymagamy od gości, aby zdejmowali obuwie i chodzili po domu na bosaka lub w kapciach. Ta zasad działa w obie strony, ponieważ gospodarze tak samo nie powinni przyjmować gości w obuwiu domowym.

2. Podczas tańca powinno się zwrócić uwagę na to ile mamy wolnej przestrzeni na taką zabawę. Niekulturalnie byłoby kogoś potrącić, ale także wymagać od swojego partnera czy partnerki trudnych kroków. W tańcu prowadzi zawsze mężczyzna. Nigdy nie tańczymy z papierosem.

3. Jeśli siedzimy przy stole to nie podrygujemy w rytm muzyki. Mogłoby to oznaczać, że wymuszamy, aby ktoś nas do tańca poprosił.

4. Odwiedzając kogoś zawsze czekamy na to co gospodarze nam zaproponują, nigdy sami nie obchodzimy domu, wyjmujemy jedzenia czy zaczynamy siadać do kolacji wcześniej niż pozostali członkowie.

5. Nigdy nie trzymamy kieliszka za czaszę.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz