25 kwietnia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Jak pomalować tapetę z włókna szklanego?

Warto poświęcić chwilę uwagi, aby wiedzieć jak prawidłowo zaaplikować farbę na tapetę z włókna szklanego.


Wstępne przygotowanie

Pierwszym etapem malowania tapety z włókna szklanego będzie wybór koloru, którym chcemy pokryć tapetę.  Dobrą wiadomością jest to, że nie trzeba pokrywać jej żadnym innym produktem przed zastosowaniem farby MAGNAT Ceramic Care – nie ma tu również znaczenia, czy wybieramy kolor biały czy inną, intensywną barwę.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Nakładanie farby na tapetę 

Następny krok stanowić będzie sam proces pokrywania tapety farbą. Należy pamiętać, aby stosować ją zgodnie z zaleceniami producenta, tj. bez żadnych dodatków wody, wapna lub innych rodzajów farb. MAGNAT Ceramic Care powinna być nakładana w temperaturze +10°C do +30°C. Przed pokryciem tapety należy dokładnie wymieszać farbę i nałożyć ją za pomocą wałka malarskiego na suchą, czystą powierzchnię tapety z włókna szklanego. Ważne jest, abyśmy nanosili farbę równomiernie – bez względu na to, czy stosujemy ją na ścianach czy na suficie. Ponadto powinniśmy pamiętać o tym, aby ruchy wałka malarskiego wykonywać możliwie w jednym kierunku – zwłaszcza pod koniec pracy. Jednorazowe pokrycie powierzchni farbą jest zupełnie wystarczające, aby osiągnąć piękny, satysfakcjonujący efekt.

Po malowaniu

Farba MAGNAT Ceramic Care osiąga pełnię swoich właściwości po 28 dniach od wyschnięcia i po tym czasie jest w pełni odporna na szorowanie i czyszczenie. Po zakończeniu prac warto pamiętać, aby ze względu na ochronę środowiska nie wylewać pozostałości farb do kanalizacji, lecz przechowywać je w zacienionym, chłodnym pomieszczeniu w umiarkowanej temperaturze. 

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,33 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz