11 grudnia 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Jak ocieplić wnętrze przy pomocy kolorów na ścianach i w dodatkach?

W naszym domu zależy nam na tym, aby wprowadzić w jego wnętrza ten upragniony stan przytulności, ciepła, miłej atmosfery, które składając się na nasze cztery kąty powodują, że z przyjemnością do niego wracamy.


Angielskie powiedzenie „Home, sweet home” funkcjonuje nie bez powodu, dom to nasza bezpieczna przystań i wszędzie jest dobrze, ale najlepiej właśnie w nim. Jak wprowadzić do wnętrz efekt ciepła za pomocą kolorów i dodatków? Sprawdźcie w naszym artykule!

Kolory

Decydując się na konkretne kolory we wnętrzu, myślmy o nim bardziej perspektywicznie. Odpowiedni dobór kolorów poprawi proporcje pomieszczenia – wąski staną się bardziej przestronne, a duże bardziej przytulne. Jeśli chcemy ocieplić wystrój naszego wnętrza, dobierzmy kolory z ciepłej palety barw, np.: 116 Miodowe Lato, 118 Malinowy Ogród lub 115 Słoneczny Blask z palety barw Śnieżka Barwy Natury. Te kolory doskonale pochłaniać będą światło, które na nie pada, a to z kolei, spowoduje, że całość optycznie zostanie przybliżona.

Miękkie dodatki

Każda Pani domu lubi wypełniać swój dom miękkimi akcesoriami, które nadają mu wrażenia przytulności. Dodatki, takie jak wszelkie poduszki, pledy i koce, a także dywany, to doskonały pomysł na dopełnienie wystroju pomieszczenia. W ten sposób nie tylko podkreślimy charakter wnętrza, ale również możemy eksperymentować z barwami, w zależności od pory roku, czy naszego humoru.

Jak ocieplić wnętrze przy pomocy kolorów na ścianach i w dodatkach?

Personalia

Nasz dom będzie najprzytulniejszy wtedy, gdy wprowadzimy w jego przestrzeń osobiste akcenty. Nie bójmy się pokazywać naszych ulubionych zdjęć w ciekawych ramkach na fotografie, stwórzmy swoją galerię. Możliwości jest wiele – mogą to być ramki z pojedynczymi zdjęciami w różnych miejscach, albo całe galerie powieszone na ścianach!

Jak ocieplić wnętrze przy pomocy kolorów na ścianach i w dodatkach?

Rośliny

Nic tak nie ociepla wnętrza, jak rośliny. W zależności od pory roku, możemy dobierać okazjonalne kwiaty, lub zdecydować się na całoroczne okazy doniczkowe. Zielone, doniczkowe kwiaty również mogą podkreślić nasze wnętrza, nie tylko nadając mu charakteru, ale również ocieplając je wizualnie. Z pewnością, każdy z nas wie, jak wygląda dom jego rodziców lub dziadków, prawda? Poza tym – do kwiatów możemy dobrać mnóstwo kolorowych dodatków, począwszy od doniczek, skończywszy na wazonach lub makramach.

Dekoracje okienne

W dużych wnętrzach, w których znajduje się wiele okien, mamy cały wachlarz możliwości, aby zadbać o ich aranżację. Puste okna i parapety stwarzają wrażenie chłodnego wnętrza, w którym panuje surowy klimat. Zachęcamy Was, aby wprowadzić do wnętrz zwiewne i delikatne firanki, ale również kolorystyczne zasłony, które z pewnością znajdą również swoje zastosowanie w trakcie długich wieczorów zimowych, gdy będziemy mieli ochotę zamknąć się w domu i zrobić seans filmowy.

Oświetlenie

Światło gra bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Najbardziej lubimy to, które jest naturalne, jednakże jak sami wiecie, nie towarzyszy nam ono w najwyższym natężeniu w ciągu całego roku. Zachęcamy Was do tego, abyście wprowadzili do swoich domów kilka punktów oświetleniowych, które zapewnią mu aurę przytulności oraz przyjemnego ciepła. Warto zainwestować w odpowiednie lampy podłogowe, dekoracyjne cotton balsy, które dostępne są również w wielu wariantach kolorystycznych, a nawet świece, które również mogą stanowić klimatyczne źródło światła, zwłaszcza zimową porą.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: dodatki / dom / mieszkanie / przytulny 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz