26 maja 2017
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Home staging przy braku pieniędzy?

Nie trzeba mieć góry pieniędzy, żeby przeprowadzić udany home staging. Aby przygotować mieszkanie na sprzedaż lub wynajem, część prac można przecież zrobić samemu. W co jednak warto zainwestować?


Odpowiednia aranżacja wnętrz pomoże w przeprowadzeniu szybkiej i korzystnej transakcji, to wie każdy. Nieliczni tylko wiedzą jakie zmiany są konieczne, a jakie możliwe do przeprowadzenia przy braku środków lub przy ograniczonym budżecie.

1

Detale

Wyeliminujmy wszystkie przedmioty, które są w bardzo złym stanie. Pozbądźmy się niedziałających sprzętów, zniszczonych dywanów i mebli czy np. porysowanych luster. Jeśli to tylko możliwe wymieńmy też przepalone żarówki i koniecznie zaszpachlujmy i pomalujmy miejsca, w których odpada tynk.

 

2

Porządek

Zadbajmy o niego nawet w zakamarkach. To absolutna konieczność! Tego, kto szuka mieszkania już na wejściu na pewno odstraszy stos brudnych naczyń, niepościelone łóżko czy np. sterty papierów na biurku. Przy okazji pozbędziemy się z domu wielu niepotrzebnych rzeczy. Ograniczmy też liczbę bibelotów – pozostań jednak przy kilku drobiazgach, które dodadzą wnętrzu przytulności, podobnie jak np. rośliny czy obrazy.

Schowajmy wszystkie rodzinne pamiątki, zdjęcia i rzeczy osobiste (fachowcy powiedzieliby wtedy: odpersonalizujmy przestrzeń). Mieszkanie ma jak najmniej odzwierciedlać osobowość właścicieli – wszystko po to, by potencjalny najemca z miejsca mógł się poczuć jak u siebie.
Przestrzeń

Zapomnijmy o swoich ulubionych barwach, w tym głównie tych intensywnych. Zamiast tego postawmy na jasne i delikatne kolory. Zawsze sprawdzi się biel, która optycznie powiększy przestrzeń. Jeśli chcemy by była to konkretna barwa, polecane są chłodne szarości – do wnętrz klasycznych czy np. eleganckie beże – minimalistycznych.

3

Światło

Jeśli to konieczne, tak poustawiamy meble, żeby nie zasłaniały światła dziennego. Upewnijmy się też, że w mieszkaniu jest dostatecznie jasno – jeśli nie, to inaczej rozstawmy lampki albo dokupmy nowe – stylowe oświetlenie zawsze nadaje wnętrzu wyjątkowy charakter i sprawia, że wydaje się ono bardziej przestronne. A może wystarczy tylko wymiana żarówek na mocniejsze? To też dobre rozwiązanie przy skromnym budżecie.

 

4

Zapach

Jest równie ważny jak światło, bo wprowadza odpowiedni nastrój i domową atmosferę. W łazience sprawdzą się delikatne i naturalne nuty (nasuną skojarzenia z relaksem), w kuchni – ziołowe (z dobrym jedzeniem).

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz