18 września 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Głowa do góry! Fokus na sufit.

Jak szybko i sprawnie go odnowić? Jaką wybrać farbę? Praktyczne porady i wskazówki.


Sufit, to miejsce, które potrafi przywrócić o ból głowy każdego, kto zamierza odnowić go na własną rękę. Dzieje się tak, ze względu nie tylko na jego usytuowanie, ale również przez to, że jego odnowienie pochłania znacznie więcej czasu oraz zaangażowania właścicieli mieszkania, aniżeli pozostałe ściany, które tworzą dom. Jak szybko i sprawnie odnowić sufit?

Jaki kolor na suficie?

Zanim przejdziemy do kwestii odnawiania sufitu, przyjrzymy się kolorom, o które warto zadbać, zanim zabierzemy się do wszelkich prac naprawczych. Zwłaszcza, że odpowiednio dobrane kolory na suficie mogą spotęgować efekt aranżacyjny w danym pomieszczeniu, a także optycznie je zwiększyć, jeśli istnieje taka potrzeba. Sufit stanowi doskonałe pole do działania, pod kątem wprowadzania zmian optycznych. Jeśli zależy nam na większej przestronności, powinniśmy zdecydować się na biały kolor, np. Śnieżka Pearl White. Białe sufity najczęściej towarzyszą mieszkańcom bloków oraz w nowym budownictwie.

Kolory stosowane są rzadziej i najczęściej we wnętrzach o wysokości powyżej 2,5 m – jak na przykład stare kamienie, czy wille. Wówczas w takich pomieszczeniach decydujemy się na optyczne obniżenie poziomu sklepienia, a ułatwią nam to wyraziste kolory, które zbliżone są do tych, które pokrywają nasze ściany, sprawdźcie całą paletę Śnieżka Barwy Natury

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Uwaga na zacieki!

Wszyscy lokatorzy mieszkań blokowych, czy w kamieniach znają ten problem. Sufit  może być narażony na wiele czynników, które uszkodzą jego powierzchnię, a i nie są do końca zależne od nas samych. Czasem wystarczą niezakręcone korki w wannie sąsiada, który mieszka nad nami i wylewająca się z przepełnionej wanny woda. Wówczas sufit, który zazwyczaj pokryty jest jasnymi kolorami, narażony jest na uszkodzenia. Oczywiście liczy się czas reakcji w takiej sytuacji, jednakże, nawet jeśli uda nam się bardzo szybko  zgłosić awarię i zatrzeć jej ślady, istnieje ryzyko, iż na suficie pozostają widoczne ślady udziału wilgoci. To właśnie zacieki, a nawet wybrzuszenia, które stanowią zmorę właścicieli mieszkań. My radzimy Wam, aby w takiej sytuacji, gdy woda pochodziła z przelewającej się wanny, zacieki po wyschnięciu przemalować jedną lub dwiema warstwami farby, której używaliście do wykończenia sufitu, jeśli nie posiadacie takiej farby, doskonale sprawdzi się Śnieżka Zacieki – Plamy. 

Odnawianie sufitu – jak najłatwiej to zrobić?

Jeśli zależy nam wyłącznie na odnowieniu sufitu, musimy go przemalować. Jeśli nie ma żadnych przeszkód, w postaci zacieków, a warstwa tynku oraz gładzi tworzy jedną powłokę, wówczas pozostaje tylko usunąć starą warstwę farby, co możemy zrobić za pomocą szpachelki lub chemicznie i mechanicznie. Wszystkie ubytki oraz ślady zarysowań musimy uzupełnić oraz oszlifować ostrzem szpachli, a dalej zagruntować sufit, polecamy zastosowanie Śnieżka Grunt, a dalej pokrywamy farbą w dowolnym kolorze. Najczęściej w łazienkach stosuje się biały kolor, a więc doskonale sprawdzi się farba Śnieżka Kuchnia-łazienka

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Renowacja starego sufitu

Stare sufity lub te, które uległy zalaniu, po całkowitym wysuszeniu, powinny zostać poddane całemu szeregowi odpowiednich prac. Przede wszystkim należy usunąć z nich tynk, po usunięciu jego pozostałości dokładnie wyszpachlowana, a następnie pokryta preparatem gruntującym o właściwościach głęboko penetrujących.

Istnieje jeszcze jedna metoda renowacji sufitu – jego zakrycie. Poziom sufitu zostanie obniżony, a to z kolei, będzie sprzyjało ogrzewaniu pomieszczenia i większym oszczędnościom w czasie jesienno-zimowym. Należy dobrać odpowiednio gotowy system budowy sufitu podwieszanego lub zastosować zabudowę z płyt karton-gips. Przed samym pomalowaniem okładziny sufitowej, należy zastosować odpowiednią gładź, np.: Acryl Putz Finisz.

Oprócz powyższych metod, można zdecydować się jeszcze na zamocowanie sufitu napinanego. Takie rozwiązanie daje nam komfort, iż po ewentualnym zalaniu sufitu, zebraną wodę łatwo usunąć, a także elastyczną powłokę, która opina sufit, po jej wyczyszczeniu, możemy podwiesić ponownie.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: farba / śnieżka / sufit 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz