27 lutego 2017
STREFA INSPIRACJI
DREWNO

Drewno w łazience

Odchodzimy od standardowych rozwiązań w aranżacji łazienki i proponujemy wprowadzenie do jej wystroju naturalnego drewna. Oczywiście pamiętając o odpowiedniej konserwacji.


Drewniany blat

Elementem, który znacznie uatrakcyjni wygląd naszej łazienki z pewnością będzie drewniany blat. Świetnie prezentuje się na nim biała umywalka i pasuje on do niemal każdego koloru płytek ceramicznych. Podkreśli także aranżację naszej łazienki w stylu skandynawskim lub rustykalnym. Pamiętajmy jednak, że drewniany blat pod umywalką jest narażony na ciągłe działanie wody i wilgoci, dlatego należy odpowiednio go zabezpieczyć. W tym celu wybieramy Olej Do Mebli Ogrodowych VIDARON, który głęboko wnika w drewno i wzmacnia jego strukturę, jednocześnie ograniczając pękanie i brudzenie się jego powierzchni. Zabezpiecza również drewno przed działaniem wilgoci.

Drewniana podłoga

Nie ma nic przyjemniejszego niż dotyk drewnianej podłogi po wyjściu z kąpieli. Dzięki drewnu nasza łazienka staje się znaczniej przytulniejsza i nabiera ogromnych walorów dekoracyjnych. Aby jednak cieszyć się drewnianą podłogą jak najdłużej, należy wybrać odpowiednie drewno i sposób konserwacji. W pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności doskonale sprawdzą się gatunki drewna egzotycznego lub dąb i modrzew. Zaleca się również deski z litego drewna, a odradza drewno warstwowe. Podobnie, jak w przypadku blatu łazienkowego podłogę najlepiej pokryć specjalnym olejem, który nie tylko daje bardzo estetyczne wykończenie, ale i chroni drewno przed działaniem wilgoci.

Boazeria

Drewniane deski to także świetny materiał wykończeniowy ścian w łazience. Zdobędzie uznanie szczególnie u miłośników stylu rustykalnego lub klasycznego, którym zależy na odpowiednim klimacie pokoju kąpielowego.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,00 na 5
TAGI: drewno / łazienka 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz