26 września 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Drewno i płytki: efektowne łączenia

Lubisz nietypowe zestawienia faktur? A może po prostu szukasz sposoby na połączenia drewna i płytek? Podpowiemy Ci, jak zrobić to dobrze!


Dwie faktury podłóg

Ten pomysł z początku może wydawać się dość specyficzny, ale zaufaj nam, jeśli dobrze zestawisz ze sobą dwie różne faktury na jednej podłodze, efekt może Cię bardzo mocno zaskoczyć! Pozytywnie, rzecz jasna. Jeśli w Twoim mieszkaniu jadalnia lub salon są z aneksem kuchennym, a Ty chcesz mocniej odróżnić od siebie oba pomieszczenia, możesz zastosować dwie różne faktury, które podkreślą osobne charaktery tych wnętrz. Doskonale prezentować będzie się drewno w jadalni, czy salonie, które od kuchni odróżnisz… płytkami!

Zanim zdecydujesz

Pamiętaj, że zanim podejmiesz decyzję o zmianie aranżacji w swoim mieszkaniu i zechcesz połączyć swoją drewnianą podłogę z płytkami, powinieneś dowiedzieć się w jaki sposób poprawnie rozpocząć renowację. Drewno wymaga od nas ogromnej dbałości o ochronę -zwłaszcza, jeśli podłoga ma służyć nam kilka lat. Jeżeli chcemy odnowić naszą podłogę  – w pierwszej kolejności wymieniamy mocno zniszczone deski, cyklinujemy podłogę i uzupełniamy ubytki szpachlą.

Doskonałym preparatem jest Szpachla do drewna VIDARON. Zawiera terpentynę, która zapewnia bardzo dobrą przyczepność produktu do podłoża. W dodatku jest od razu gotowa do użycia. Szpachla jest bardzo łatwa w aplikacji oraz obróbce – łatwo się szlifuje i poleruje, a co ważne – nie pęka podczas wysychania. Wypełnione nią szczeliny po wyschnięciu szlifujemy i dokładnie odpylamy.

Następnie przystępujemy do lakierowania. Niezwykle istotny jest wybór lakieru wysokiej jakości, np. Lakieru Bezpodkładowego VIDARON. Dzięki zastosowanej technologii ULTRA DURABLE TECHNOLOGY bazującej na odpowiednio dobranych żywicach wysokiej jakości, zapewnia on bardzo trwałą i odporną na czynniki mechaniczne powłokę lakierniczą.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Jego aplikacja jest bardzo prosta. Przy pomocy miękkiego pędzla lub wałka nakładamy 2 do 3 warstw produktu w minimum 12-godzinnych odstępach. Podłogę lakierujemy w temperaturze co najmniej 16°C, i dbamy o to, by pomieszczenie było odpowiednio wentylowane. Każdą wyschniętą warstwę należy przeszlifować papierem ściernym, a następnie dokładnie odpylić powierzchnię.

Użytkowanie drewnianej podłogi możemy rozpocząć po upływie 24 godzin od aplikacji ostatniej warstwy. Pełne właściwości użytkowe lakierowany parkiet osiąga po upływie od 3 do 5 dni.

Stawiaj na pierwsze wrażenie!

Jeśli jesteś fanem dużej dawki dekoracyjności w pomieszczeniach, pomyśl o portugalskich płytkach w kuchni, a w części jadalnianej o prostych, drewnianych panelach. Płytki o portugalskim charakterze są bogate w kolory, ale również cechuje je niebanalna wzorzystość. Dzięki dobrze dobranym płytkom w portugalskim stylu Twoja jadalnia nabierze charakteru, ale także zyska atmosferę przytulności, która z pewnością przysłuży się wszystkim domownikom w trakcie wspólnych posiłków!

Chłodny minimalizm

Fani chłodniejszych, minimalistycznych aranżacji, również nie będą zawiedzeni. Drewno doskonale komponuje się z nowoczesnymi płytkami cementowymi. Rynek oferuje całą paletę barw oraz wzorów cementowych płytek, także warto pomyśleć o przeplataniu prostej aranżacji jednym, charakterystycznym wzorem. Doskonale sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale również, jeśli prowadzi do niej korytarz – warto pomyśleć o zastosowaniu w nim innego wariantu cementowych płytek. Dodatkową ich zaletą, z pewnością jest absorbowanie wody z butów, a także wysoka odporność na erozję powierzchni własnej.

Pion z poziomem

W przypadku łączenia płytek dekoracyjnych wraz z drewnianymi panelami nie musicie skupiać się wyłącznie na poziomie, a więc na podłodze. Warto zastosować osobne faktury na różnych poziomach. Co powiecie na efektowne płytki na ścianie, a na podłodze drewniane deski? Wyglądają nie tylko bardzo nowocześnie, ale i bardzo oryginalnie!

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: drewno / lakier / płytki 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz