4 grudnia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Domowy gabinet

Gabinety w naszych domach to rozwiązanie tworzone są z myślą o zaciszu, w którym można skupić się na pracy, przy jednoczesnym oddzieleniu zawodowych obowiązków od rodzinnego życia.


W aranżacji pomieszczenia do pracy istotna jest nie tylko jego funkcjonalność, lecz także klimat sprzyjający skupieniu, dlatego też projektowanie tej przestrzeni wymaga dobrego pomysłu. Współcześnie mamy wiele możliwości zaaranżowania domowego gabinetu w taki sposób, by oprócz wymienionych cech stanowił odzwierciedlenie naszego charakteru lub stylu pracy.

Wygoda to podstawa

Podstawową wyposażenia domowego gabinetu są meble: odpowiednie biurko, wygodne i przyjazne dla zdrowia krzesło oraz szafki lub regały. Jedni wybiorą ciężkie, drewniane meble i ogromny „fotel prezesa”, inni zdecydują się na minimalistyczne i nowoczesne rozwiązania, jak np. klęcznik zamiast fotela lub stół umożliwiający pracę w pozycji stojącej. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz charakteru wykonywanych w gabinecie obowiązków. Ważne jest, aby wdrożone rozwiązania były praktyczne, a przy tym ułatwiały pracę.

Kolor – ważna rzecz

Wybierając elementy wystroju gabinetu, należy również pamiętać o dobraniu właściwych kolorów do charakteru wykonywanych zadań. Barwy mogą bowiem wspomagać skupienie, zwiększać koncentrację lub – przeciwnie – pobudzać i stymulować kreatywność. Dla przykładu: barwy czyste, jasne i stonowane nadają się do pomieszczeń, w których uczymy się lub wykonujemy pracę analityczną, z kolei żywe i wyraziste sprawdzą się w pomieszczeniach do pracy artystycznej. W klasycznie wyposażonym sprawdzą sięn atomiast  i, zielenie oraz fiolety.

Duży wybór kolorów, a także rodzajów farb znajdziemy w ofercie marki Magnat, obejmującej ceramiczne farby do wnętrz, lateksowe farby do ścian oraz sufitów, a także farby strukturalne, klejowe i tablicowe w wyjątkowych kolorach. Wartym rozważnie rozwiązaniem jest także zastosowanie farby Magnat Style Pergameno – która zapewnia efekt „miętego papieru”, a więc doskonale sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i niebanalnych.

Niezależnie od typu wnętrza, odpowiednio wybrany kolor i wysokiej jakości farba zapewnią profesjonalny efekt i sprawią, że gabinet stanie się miejscem, w którym praca zamieni się przyjemność.

Nie tylko do pracy

Gabinet może być wykorzystywany nie tylko do pracy. Można przyjąć w nim klientów lub gości, zaserwować drinki czy przeprowadzić niezobowiązujące spotkania. Nie zawsze musi być to strefa prywatna. Jeśli zostanie odpowiednio zaprojektowany i przemyślany, może pełnić wiele funkcji jednocześnie. Atrakcyjny projekt wnętrza z dbałością o detal i elementy wykończenia ścian, może okazać się zatem kluczem do sukcesu – zarówno zawodowego, jak i towarzyskiego. Warto o tym pamiętać, przeglądając paletę odcieni marki Magnat.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Bądź pierwszą osobą oceniającą ten artykuł!

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz