19 października 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Domowa biblioteczka

Zobacz najciekawsze aranżacje!


Jesień to idealny czas na to, aby zakopać się z książką pod ciepłym kocem i z kubkiem pysznej herbaty rozgrzewającej. To również czas, w którym każdemu fanowi literatury przybywa coraz więcej książek, aż kurczy się jego domowa biblioteczka.

1

Cała ściana w książkach!

Marzy ci się, aby cały pokój wypełniły książki? Postaw na regał na całą ścianę! W ten sposób nie tylko doskonale wyeksponujesz swój księgozbiór, ale również wprowadzisz żywy nastrój do swojego czytelniczego pokoju. Pamiętajmy, że książka książce nierówna, zwłaszcza pod względem okładki, a ich grzbiety w różnych kolorach mogą nadać twojemu pomieszczeniu bardzo indywidualnego charakteru!

Możesz również pomyśleć o ułożeniu książek w różny sposób, kierując się wielkością książki, kolorem okładki, albo po prostu alfabetycznie.

2

Artystyczny nieład

Jeśli masz duszę artysty i najlepiej odnajdujesz się w chaosie, pozwól swoim książkom również podkreślić tą cechę twojej osobowości! Domowa biblioteczka rządzi się własnymi prawami. Jeśli chcesz uzyskać efekt przypadkowego ułożenia książek na regale, nie krępuj się, ma to swój urok! Nam zdecydowanie wpada w oko i przyciąga uwagę!

3

Kolory na pierwszym planie

Jesteś fanem intensywnych kolorów? Nie chcesz eksponować księgozbioru, ale chcesz, żeby twoja domowa biblioteczka przykuwała oko? W takim razie postaw na mocne barwy, które momentalnie przyciągną uwagę twoich gości do regału z książkami! Polecamy czerwień, pomarańcz, intensywny żółty lub mocny fiolet.

Przy malowaniu regału idealnie sprawdzi się emalia akrylowa Supermal – dostępna w wielu kolorach.

4

Niestandardowa aranżacja

Nudzi Cię widok idealnie poukładanych książek, które stoją równo na półkach? Szukasz innego sposobu na swoją domową biblioteczkę? Postaw na poziom, zrezygnuj z pionu! Zamontuj pojedyncze półki na ścianie i ułóż książki poziomo, a pomiędzy nimi postaw dowolne dekoracje. Gwarantujemy oryginalny efekt!

5

Wykorzystaj potencjał pomieszczenia!

Jeśli mieszkasz zaraz pod dachem, lub w twoim domu są schody, a pod nimi niezagospodarowana przestrzeń, wykorzystaj to! Pomieszczenie ze skosami, aż się prosi o to, aby pod nim zamontować regały na wymiar, tak samo w przypadku schodów, które prowadzą na piętro. Nie tylko zyskasz więcej przestrzeni, ale również nadasz pomieszczeniu charakter.

6

Minimalizm

Minimalizm to kierunek, w którym urządziłeś cały dom i nie chcesz z tego rezygnować, chociaż całe mnóstwo książek może go zaburzyć? Nie martw się, pomyśl o surowym, industrialnym regale, którego mocny stelaż podtrzyma industrialno-minimalistyczny charakter twojego wnętrza, a i książki go nie zaburzą

7

Dla prawdziwych moli książkowych

Nie wyobrażasz sobie rozstania z książką, nawet na minutę? Lubisz czytać zwłaszcza w trakcie długich kąpieli? W takim razie, na deser zostawiamy inspirację dla prawdziwych moli książkowych! Domowa biblioteczka w łazience!

Pamiętaj tylko o tym, że książki nie lubią wilgoci!

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: biblioteczka / książki / regał 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz