28 kwietnia 2019
STREFA INSPIRACJI
DREWNO

Dlaczego warto stosować impregnaty do drewna?

Drewno stanowi ponadczasowy trend w aranżacji wnętrz, a obecnie można by rzec, że jest bardzo pożądanym materiałem, nie tylko w urządzaniu wnętrz, ale też w budowie domów oraz w elementach małej architektury. Jednak o drewno trzeba dbać. Dowiedz się dlaczego warto stosować impregnaty do drewna.


Impregnacja – dlaczego jest taka ważna?

Impregnacja to nic innego, jak nasycanie materiału preparatami, które przedłużają jego żywotność, a także poprawiają walory estetyczne. Odpowiednio chronione drewno przetrwa wieki, niezabezpieczone zniszczeje w kilka lat.

Jaki środek do impregnacji?

Wybór środków ochrony drewna jest ogromny i sięga od naturalnych olei po specjalistyczne substancje, których skład jest na bazie dedykowanych mieszanek żywic. Również techniki impregnacji uległy zmianom – obecnie dają dużo więcej możliwości.

Zanim zdecydujemy się na zakup impregnatu do drewna powinniśmy się zastanowić, jakiego dokładnie środka nam potrzeba. Weźmy pod uwagę rodzaj konstrukcji, lokalizację, gatunek drewna, a także nasze preferencje wizualne. Wszelkie drewniane konstrukcje narażone na kontakt z opadami, mikroorganizmami, czy promieniami słonecznymi będą potrzebowały innego środka, niż te, które stoją bezpiecznie wewnątrz pomieszczenia.

Jeśli chcemy przeprowadzić impregnację powierzchniową drewna, wówczas musimy wziąć pod uwagę trzy czynniki – przed czym je zabezpieczamy, czy wcześniej było ono malowane oraz na jakim efekcie końcowym nam zależy.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Surowe drewno, które chcemy zabezpieczyć przed grzybami, pleśnią oraz sinizną, a także owadami i technicznymi szkodnikami najlepiej zabezpieczyć Impregnatem Ochronno-Gruntującym VIDARON, który doskonale sprawdzi się w przypadku drewnianych altanek, domków oraz wszelkiego drewna konstrukcyjnego. Dla pełnej ochrony należy zastosować dodatkową warstwę w postaci impregnatu barwnego, lakierobejcy czy lakieru .

Jako warstwę finalną można użyć Impregnatu Ochronno-Dekoracyjnego Powłokotwórczego VIDARON, który nie tylko zabezpieczy drewno, ale również, dzięki specjalnej powłoce ochroni je przed deszczem, słońcem oraz śniegiem. Nie wymaga dodatkowej warstwy, a jego zastosowanie nadaje przedmiotom satynowego połysku w dowolnym odcieniu z 14 kolorów, które podkreślają naturalny wygląd drewna. Jeśli drewno wcześniej było malowane, ale wymaga odświeżenia, wówczas zastosujcie preparat Renowacyjny Impregnat do Drewna VIDARON.

Skuteczna impregnacja

Zależy ona przede wszystkim od głębokości przesycenia drewna impregnatem, co jest zależne od właściwości środka, dobranej metody impregnacji oraz wilgotności drewna. Pamiętajcie również, aby wziąć pod uwagę gatunek drewna, przede wszystkim jego stopień twardości oraz przeznaczenie danego środka impregnującego wraz ze sposobem użytkowania zabezpieczanego drewna, czy będzie ono na zewnątrz, czy wewnątrz pomieszczenia.

Zalety impregnacji drewna

Przede wszystkim impregnacja drewna przedłuża jego żywotność, pozwalając cieszyć się jego właściwościami przez wieki. Gwarantuje ona również niezmieniony wygląd drewna, bez oznak sinizny, czy pleśni, a dodatkowo dzięki niej, nie musimy się obawiać o skutki oddziaływania śniegu, deszczu, czy słońca  na nasze drewno. Pamiętajcie także, że dzięki impregnacji możecie nadać drewnianym konstrukcjom, czy meblom, nowego wizerunku, stosując nowoczesne odcienie, dostępne w ofercie producenta.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,93 na 5
TAGI: drewno / impregnaty / renowacja drewna 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz