28 grudnia 2017
STREFA INSPIRACJI

Dekoracje na sylwestrową noc

Nawet organizując sylwester w domu, nie możemy zapomnieć o karnawałowych dekoracjach. Jak szybko i tanio przygotować ozdoby na tę noc? A do tego zrobić je samemu?


Pomysłów na drobne dodatki i proste DIY nie brakuje. Wszystkie z łatwością zrobimy w rodzinnym gronie.

Szampan

Butelkę od szampana nasmarujmy klejem, a następnie obtoczmy w sypkim brokacie (konieczna będzie duża paczka; do kupienia np. w sklepie papierniczym lub markecie budowlanym). Następnie całość pozostawmy do wyschnięcia – w ten oryginalny sposób możemy też udekorować szklanki czy np. kieliszki.

Jeśli nie mamy brokatu, równie dobrze możemy sięgnąć po kolorowe konfetti, które też sami przygotujemy – wystarczy przecież na drobne kwadraty pociąć kolorowy papier.

Baloniki

To nieodłączny element sylwestra, ale wcale nie musi od niego wiać nudą. Wystarczy, że nadmuchamy je do różnej wielkości, a następnie przytwierdzimy do ściany. Na różnej wysokości np. rzepami montażowymi, które nie zostawiają tłustych śladów na ścianie. Efekt murowany!

Balony z konfetti? Czemu nie! Wystarczy nadmuchać je do połowy, wsypać konfetti i następnie nadmuchać do końca. Ogonek zawiązać na supeł i dla większego efektu dołączyć do niego kolorowe serpentyny.

Serpentyny

Skoro już o nich mowa, także można je zrobić samemu. Będziemy do tego potrzebować: kolorowy papier, nożyczki i klej. Najpierw wycinamy z kolorowego papieru paski o szerokości 10 cm, potem nacinamy je co 2 cm, ale po przeciwnym stronach (na przemian z lewej i prawej strony) i całość lekko rozciągamy. Końce sklejamy ze sobą tak, by serpentyna była dłuższa.

Girlandy

To już pomysł dla cierpliwych. Do jego wykonania konieczne są: makaron-kokardki, złota farba i sznurek w tym samym kolorze. Najpierw makaron malujemy złotą farbą, a po jej wyschnięciu przyklejamy do kokardek kolorowy sznurek. Jeśli chcemy, na girlandzie mogą się znaleźć także kokardki z materiału, ale koniecznie tej samej wielkości, co makaron.

Świece

Możemy je ozdobić np. złotymi pinezkami. Te ostatnie mogą się układać w cyfry, litery alfabetu albo ściśle do siebie przylegać, całkowicie ukrywając kolor świecy.

Świeczniki

Możemy wsypać kolorowe kulki do szklanek albo kieliszków, a pośrodku umieścić świeczki. Ale równie dobrym rozwiązaniem może być zrobienie świeczników z… jabłek. Ich górną część odcinamy, a następnie wycinamy otwór na świeczkę. Owoc malujemy na złoto, a dla lepszego efektu posypujemy brokatem. Najlepiej w tym samym kolorze, co farba.

Ściana

Na pewno wprowadzi sylwestrowy klimat i będzie idealnym tłem do fotografii. Jej przygotowanie wcale nie wymaga dużo czasu.
Potrzebne będą: srebrne kółka – możemy je kupić lub zrobić samemu, papier pakowy, klej i taśma montażowa do ścian lub płatki samoprzylepne. Kółka przyklejamy do arkuszu papieru, jeden obok drugiego, a kiedy całość będzie gotowa, papier przy pomocy specjalnej taśmy montażowej przykładamy do ściany. Taśma powinna być przeznaczona do mocowania na ścianie, tak aby jej nie zniszczyła, jak np. zwykła. I gotowe!

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz