8 października 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Bujaki, hamaki, podwieszane fotele

Zobacz przykłady aranżacji we wnętrzach.


Świetnie wyglądają, są niezwykle oryginalne oraz modne – hamaki, bujaki i podwieszane fotele to hit ostatnich miesięcy! Meble te przestały być kojarzone z ogrodem czy werandą i rozgościły się we wnętrzach – oto kilka interesujących inspiracji, dzięki którym można wygodnie bujać nie tylko w obłokach.

1

Tradycyjny hamak

Tradycyjny hamak zawieszony w salonie czy sypialni? Dlaczego nie! Z pewnością niejeden domownik skusi się na drzemkę w takim miejscu.

2

Koszykowa kula

Poczuj moc otulenia! Pleciony fotel w kształcie kuli, wypełniony miękkimi poduszkami i przytulnym kocem, może stać się ulubionym miejscem na wypoczynek i azylem dla spragnionych spokoju i wyciszenia.

3

Niczym w namiocie

Sezon namiotowy nie kończy się wraz z nastaniem chłodniejszych miesięcy – pod warunkiem oczywiście, że zawiesicie go w swoim salonie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzić w nim nawet nocowanie – miejsca jest pod dostatkiem.

4

Fotel nad ziemią

Wygodny fotel w nowym wydaniu – takie siedzisko zachęca do tego, by rozsiąść się z książką w dłoni i na chwilę oderwać od ziemi i codzienności. Ktoś chętny na skorzystanie z tej oferty?

5

Relaks we dwoje

A może chwila relaksu we dwoje? Z hamakiem w rozmiarze XXL na pewno miejsca i komfortu nie zabraknie.

O tym pamiętaj!

Zamontowanie wiszącego hamaka czy bujaka wymaga odpowiedniego przygotowania:

 

jeśli w pomieszczeniu widoczne są belki stropowe, nie potrzebujesz specjalnych haków – możesz po prostu owinąć i zawiązać wokół belki linę siedziska

nigdy nie montuj mocowań hamaka na ścianach działowych – nie gwarantują odpowiedniej wytrzymałości i może dojść do wyrwania mocowań

zachowaj odpowiednią odległość między hakami (rozciągłość hamaku), zwróć też uwagę, by siedzisko nie obijało się o stojące obok meble i przedmioty

przed użyciem mocowania do sufitu wykonaj próbę wytrzymałościową – mocowania powinny utrzymać ciężar dwóch dorosłych osób!

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: fotel bujny / hamak / trendy2018 / wiszące meble 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz