15 listopada 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Beton, drewno, ceramika w roli głównej

… czyli 5 pomysłów na oryginalną ścianę w salonie.


Ściany w salonie kryją niewykorzystany potencjał, bowiem najczęściej stawia się jedynie na pokrycie ich kolorową farbą. A przecież oryginalny pomysł na aranżację ściany nie tylko nada jej wyjątkowego charakteru, ale będzie również ciekawym tłem dla mebli i pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Możliwości jest niemal tyle, ile materiałów mamy do dyspozycji.

Surowy beton

Nowoczesne wykończenia ścian poszukują oryginalnych elementów dekoracyjnych. Dobrym materiałem spełniającym oczekiwania minimalistów lubiących niebanalne rozwiązania będzie beton. Smaku tej aranżacji dodają różne odcienie betonowych płyt oraz ich nieregularne kształty. Podobny efekt da nam zastosowanie drobnoziarnistego tynku mineralnego MAGNAT STYLE BETON. Tak przygotowana ściana dobrze sprawdzi się w minimalistycznych aranżacjach, które pozwolą grać  ścianie pierwsze skrzypce.

 

Drewno

Tradycyjne rozwiązania nigdy nie wychodzą z mody. Drewno doskonale sprawdza się na elewacjach, nic zatem dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na włączenie płyt drewnianych do domowych aranżacji. Drewno nie lubi konkurencji, dlatego ściana, która została pokryta drewnem, powinna zostać gładka. Dobrze zniesie jedynie towarzystwo powieszonego na niej telewizora czy sprzętu grającego. Będzie dobrym tłem dla jasnych mebli, bowiem nieco złamie sterylność pomieszczenia i nada mu przytulnego charakteru.

Jak w starym lofcie

Ci, którzy lubują się w industrialnych klimatach zakochają się w odsłoniętej oryginalnej cegle na ścianie. Efekt dekoracyjnej cegły można również uzyskać za pomocą płytek imitujących materiał.  Dostępne są w kilku odcieniach, począwszy od naturalnej czerwieni, przez szarości, skończywszy na czerni. Surowe tło będzie idealnie komponować się z jasnymi meblami i drewnianymi podłogami.

Ceramika

Choć ceramiczne płytki na ścianie to stosunkowo rzadko stosowane rozwiązanie w salonie, to co ciekawsze motywy coraz chętniej przenoszone są do salonu, aby uzyskać niecodzienne wykończenie ściany. Kolorowe płytki doskonale sprawdzą się salonie połączonym z kuchnią, które podkreślą jego nierozerwalne połączenie. Warto jednak pamiętać, że tak przygotowana ściana jest dosyć dominującym elementem salonu, dlatego urządzając jego wnętrze, warto oszczędnie dobrać meble i dodatki.

Black and white

Spękane ściany nie muszą zostać całkowicie przykryte nową fakturą. Doskonale sprawdzi się pokrycie ściany kolorową farbą. Wcześniej należy odpowiednio usunąć rysy i pęknięcia.  Niezbędne będzie użycie masy naprawczej ACRYL-PUTZ® FX 23 FLEX. Po wyschnięciu preparatu, w dalszej kolejności ścianę można pokryć gładzią szpachlową wykończeniową ACRYL-PUTZ® FS20 FINISZ i następnie wykończyć kolorem: w tym przypadku nasza propozycją są klasyczne pasy wykonane naprzemiennie białą i czarną farbą z palety barw farb Śnieżka Satynowa: 500 Śnieżnobiały i 560 Cisza Nocy

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,86 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz