10 maja 2018
STREFA INSPIRACJI
DREWNO

Wybieramy najwygodniejsze krzesła i fotele

Aranżując wnętrze musimy pamiętać nie tylko o estetycznych aspektach, takich jak najmodniejsze kolory ścian, ale też o wygodzie domowników.


Komfortowe, odpowiednio dopasowane meble to podstawa. Jak dobrać siedzenie do pracy przy komputerze, a jakie dla dziecka do odrabiania lekcji przy biurku? Jak znaleźć wygodny fotel z myślą o wieczorach z książką w ręku, a jakie krzesła będą najlepsze do długich biesiad przy rodzinnym stole? Podpowiadamy, jak ocenić wygodę mebli i na co zwrócić uwagę.

WYGODNY FOTEL DO KOMPUTERA

Wybór odpowiedniego krzesła do pracy przy komputerze to jedna z najważniejszych decyzji, szczególnie, jeśli przy biurku spędzamy długie godziny. Wygodne siedzenie będzie wpływać na nasze samopoczucie, minimalizując bóle kręgosłupa, napięcie mięśni pleców czy ramion, skracając przy tym czas potrzebny na wykonanie danego zadania. Zastanawiając się nad wyborem fotela do gabinetu, warto wziąć pod uwagę produkty medyczne, zaprojektowane z myślą o ergonomicznej pozycji ciała. Tego rodzaju mebel powinien być dopasowany do wagi i wzrostu użytkownika i posiadać możliwość regulacji odchylenia oparcia i zagłówka, wysokości siedziska, podłokietnika.

KOMFORTOWE KRZESŁO DLA DZIECKA

Niedostosowane do potrzeb dziecka krzesło biurowe powoduje złą postawę, która nie sprzyja koncentracji, a w dalszej perspektywie – zdrowiu. Żeby uniknąć dolegliwości z kręgosłupem, należy zainwestować w odpowiedni fotel. Podczas zakupów konieczne jest przetestowanie mebla – wystarczy poprosić malucha lub nastolatka o to, żeby sam ocenił, czy jest wystarczająco wygodny. Siedzisko nie powinno być ani zbyt twarde (będzie powodowało dyskomfort), ani za miękkie (dziecko będzie się w nim zapadać). Regulacja oparcia, wysokości oraz zagłówek dodatkowo pomogą dopasować krzesło do indywidualnych potrzeb.

Wybieramy najwygodniejsze krzesła i fotele

ODPOWIEDNI FOTEL WYPOCZYNKOWY

Na długie wieczory spędzone na czytaniu czy oglądaniu telewizji przydadzą się komfortowe meble. Najlepsze będą te tapicerowane na stelażu z litego drewna, płyt bądź metalu, posiadające układ sprężynujący i miękką piankę poliuretanową, pokryte miękką tkaniną albo skórą. Wśród dostępnych na rynku foteli wybrać można zarówno klasyczne, jak i bardzo nowoczesne modele, na przykład z dodatkowym, wysuwanym podnóżkiem czy z funkcją masażu. Wbrew pozorom fotel wypoczynkowy nie powinien być zbyt przepastny i miękki – ten twardszy i bardziej sprężysty będzie lepszym oparciem dla kręgosłupa.

Wybieramy najwygodniejsze krzesła i fotele

NAJLEPSZE KRZESŁA DO JADALNI

Komplet krzeseł do jadalni powinien być nie tylko ładny, ale przede wszystkim funkcjonalny. W końcu przydadzą się podczas rodzinnych uroczystości, kiedy całą rodziną godzinami spędzamy czas przy stole. Najlepsze w tej roli będą krzesła przypominające formą fotele: obite materiałem, pikowane, z odpowiednio miękkimi oparciami lub krzesła drewniane z wbudowanym miękkim siedziskiem i oparciem. Wygodne mogą być również krzesła z tworzywa, jednak przy ich wyborze trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, czy są odpowiednio elastyczne i wyprofilowane. Istotne dla wygody krzeseł do jadalni jest również odpowiednie ułożenie nóg – powinny być przed wszystkim stabilne i nie chwiać się pod ciężarem.

Wybieramy najwygodniejsze krzesła i fotele
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: fotel / jadalnia / krzesło / odpoczynek / pokój dziecka 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz