6 stycznia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Wnętrza w stylu afrykańskim

Poszukujecie ciekawych rozwiązań dla wystroju wnętrz?


Może jesteście fanami egzotyki i niebanalnych dodatków dekoracyjnych? A może po prostu lubicie podróżować i przenosić niektóre zakamarki świata do swoich czterech kątów? Niezależnie od tego, co Wami kieruje, chcemy Was zainspirować afrykańskim klimatem i pokazać, jak piękne mogą być wnętrza w stylu afrykańskim.

Kolory

Charakterystyczne kolory przybliżą nas do gorącego afrykańskiego klimatu – brązy, czerwienie, żółcie, czerń oraz pomarańcz, to typowe kolory ziemi, które jednoznacznie kojarzą się z tym kontynentem. W palecie Śnieżka Barwy Natury polecamy Wam 115 Słoneczny Blask, 124 Bukiet Róż, 162 Orzech Macadamia i 122 Zachodzące Słońce. Pamiętajcie, aby ciemnych barw używać w dużych, otwartych przestrzeniach, a jeśli macie małe wnętrza, zdecydujcie się na jeden element w konkretnej barwie – może to być np.: ściana za wezgłowiem łóżka w sypialni.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Wykończenie

Afryka to dość odległy kontynent, jednakże możemy go przybliżyć swoim sercom wprowadzając do naszych wnętrz elementy związane z tym stylem. Chcąc urządzić pomieszczenie w stylistyce Czarnego Lądu, sięgnijcie po drewno, kamień lub imitację kości słoniowej. Doskonale również sprawdzi się wiklina i bambus.

Możecie również wprowadzić do swoich domów bambusowe żaluzje na okna – nie tylko sprawdzą się pod względem wizualnym, ale także funkcjonalnym!

Meble

Wszystkie meble oraz dodatkowe elementy we wnętrzach powinny stanowić łagodne tło dla całej aranżacji. Meble w stylu kolonialnym odnajdą się doskonale w afrykańskim wystroju wnętrza! Jeśli jednak szukacie innych materiałów, polecamy Wam meble bambusowe oraz rattanowe, a do nich dobierzcie koniecznie bambusowe maty, wyplatane kosze oraz stylowe naczynia.

Nie zapomnijcie również o oświetleniu – ciepłe barwy powinny tu również dominować. Możecie osiągnąć fantastyczny efekt dobierając klosze do lamp w odcieniach żółci, pomarańczu, czy czerwieni.

Wnętrza w stylu afrykańskim

Dekoracje

Styl afrykański to cała masa dodatków, które doskonale podkreślą jego klimat, a także wprowadzą do pomieszczenia niepowtarzalny charakter, który z pewnością zwróci uwagę Waszych gości. Nie bójcie się wzorów zwierzęcych – panterka, tygrysie pasy lub gepardzie plamy, doskonale sprawdzą się we wszelkich tekstyliach. Kolory ziemi również możecie przenieść na dodatki tekstylne – koce, pledy, kapy, które swobodnie położycie na fotelach, kanapach, czy w koszach wiklinowych.

Urządzając swój dom z myślą o afrykańskim stylu nie zapomnijcie o wszelkich dodatkach typu wazony, figurki oraz kwiaty. Im bardziej będzie egzotycznie, tym lepiej!

Wnętrza w stylu afrykańskim

Chaos

Uważajcie, aby nie przesadzić! Styl afrykański to bogactwo wielu kultur, które nierzadko są sobie bardzo odległe! Jeśli decydujecie się na mocniejsze kolory, typu czerwień i czerń, ostrożnie dobierajcie wzory na tkaninach. O ile czerwień doskonale komponuje się z tkaniną z wzorem zebry, tak uwierzcie nam, że te dwa mocne akcenty wystarczą na całe pomieszczenie, nie dodawajcie już innych mocnych akcentów, które mogą spowodować wrażenie chaosu i przeładowania.

Bezpieczniejszym rozwiązaniem są beże, brązy oraz kolory słońca, które możecie wówczas do woli dopełnić wszelkim akcentami dekoracyjnymi.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz