14 października 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Trendy łazienkowe 2019

Kolory ziemi czy może trójwymiarowe struktury i wszechobecna biel w połączeniu z naturalnym drewnem? Zastanawiasz się jakie są trendy łazienkowe obecnego roku? Koniecznie sprawdź nasz przegląd najciekawszych projektów i skorzystaj z inspiracji, projektując swoją. Przenieś się z nami do świata designu i odkryj, co najczęściej polecali kreatorzy wnętrz w 2019 roku!


Ciężko określić jednym słowem trendy łazienkowe w 2019 roku. Panuje różnorodność i wolność wyboru, ale jedno je łączy – bliskość do natury i ekologicznych rozwiązań. Dominują stonowane kolory, charakterystyczne dodatki, ale tworzą tak spójne i przyjemne dla oka wnętrze, że aż nie chce się wychodzić z tego pomieszczenia. Sprawdź 3 najciekawsze realizacje i wykorzystaj najlepsze pomysły w swojej łaźni.

Beże i brązy – piaskowa oaza spokoju i relaksu

Natura to temat przewodni tego projektu. Rezygnacja z nadmiaru płytek okazuje się coraz częstszym trendem i nic w tym dziwnego! Niejednolite struktury zmieniają odczucie we wnętrzu, dodają jej trójwymiarowej struktury, która nie tylko powiększy pomieszczenie, ale nada jej naturalności. Na ścianach, które nie mają kontaktu z wodą pojawia się farba zamiast płytek czy paneli.

W łazienkach najlepiej sprawdzą się farby takie jak MAGNAT Creative Kitchen&Bathroom. Tworzą one powłoki hydrofobowe – są przydatne w miejscach ze zwiększoną wilgotnością i kondensacją pary wodnej. Krople nie wnikają w ścianę, a tym samym niwelują ryzyko powstawania wilgoci czy rozwoju grzybów. Warto też dodać, że MAGNAT Creative jest przede wszystkim farbą dekoracyjną dostępną w 18 kolorach. W przypadku łazienek w odcieniach beżu, najlepiej sprawdzi się Suchy Jassonit (KB4) oraz Zatopiony Marmur (KB15).

Kamienie szlachetne w Twoim wnętrzu

Marmur oraz materiały imitujące ten kamień są hitem sprzedaży od wielu miesięcy. Delikatne wzory, które wyglądają jak pęknięcie dodają wnętrzom klasy, a tym samym pozwalają na aranżację w dowolnym stylu. Na rynku dostępny jest marmur w wielu odcieniach – szarości, złocie, różu, jednak ten klasyczny w kolorze kości słoniowej świetnie łączy się z białą armaturą i dodatkami w dowolnym kolorze.

Warto też dodać, że marmurem można wykończyć całe wnętrze – podłogę oraz ściany. Jest to twardy i wytrzymały materiał, który posłuży na lata. Jednak przy takiej praktyce należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu sufitów przed kondensacją pary wodnej. Marmur ściśle zamyka łazienkę i ściany „nie oddychają”, a jednym narażonym miejscem na wilgoć są.. wspomniane sufity. Tutaj sprawdzi się MAGNAT Ultra Matt – lateksowa farba do ścian i sufitów. Zapewnia matowe wykończenie, a zastosowana nowa technologia tworzy powłokę, która nie żółknie.

Regionalne wzornictwo, niczym dekor z duszą

Kolorowe, dekoracyjne płytki to częsty wybór w 2019 roku. Zdobią podłogi, sufity, a także służą jako dekor w łazienkach. Ilu architektów wnętrz, tyle pomysłów. Są dostępne w różnych odcieniach, jednak te zdecydowane, nasycone barwy najlepiej komponują się z drobnymi, białymi elementami – jak na zdjęciu.

Niektórzy boją się, że takie dekory szybko się znudzą lub wyjdą z mody. Lepiej nie wyprzedzać faktów i cieszyć się obecnymi trendami, a jeżeli wystąpi taka konieczność, można skorzystać z MAGNAT Grunt, a następnie pomalować na dowolny kolor MAGNAT Ceramic Kitchen&Bathroom– farbą plamoodporną.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz