28 stycznia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Tkaniny, faktury – najmodniejsze obicia mebli 2019

Prognozy kolorystyczne rokrocznie wskazywane i obrazowane są najbardziej trafnie przez Instytut Koloru Pantone. Wybrane barwy bardzo często definiują także fakturę i styl obić. Jakie trendy zaobserwujemy w tym roku?


Mocne wejście zaliczą żywe i głębokie barwy granatu oraz czerwieni. Dominować będą przede wszystkim błękity, fuksje i fiolety, które nie tylko wpływają na kreatywność, ale także przyciągają wzrok i zachęcają do zakupu.

Nieśmiertelny granat

Jedną z głównych palet kolorystycznych są wyraźne, mocne i zauważalne granaty, które designerzy łączą z połyskującymi drobinkami złota, srebra i odcienia roku w postaci ‘Living Coral’.

Wykorzystanie tych barw definiuje także wybór tkanin, które aby wybić głębie sugerowanych kolorów, charakteryzują się mocną strukturą – dobrze sprawdzą się tu wszelkie welury, aksamity i naturalne obicia w postaci lnu czy bawełny. Mocne sploty zapewnią dodatkowy akcent skrętu i podkreślą strukturę materiału.

Tkaniny, faktury – najmodniejsze obicia mebli 2019
https://www.pantone.com/products/fashion-home-interiors/pantoneview-home-interiors-2019-cotton

 

Metaliczny błysk

Zyskującym na popularności trendem będzie  także wykorzystanie metalicznych struktur. Odrobina błysku w tkaninach obiciowych stanie w opozycji do pochłaniających światło welurów i aksamitów. Te błyszczące elementy spotkać będzie można głównie w formie dodatków i akcesoriów. W tym wydaniu pięknie prezentować będą się m.in. poduszki, taborety, koce, torby, wazony, kubki czy szklanki. Warto pamiętać o tym by limitować pojawianie się metalicznych dodatków we wnętrzach. W tym przypadku zasada: co za dużo to niezdrowo sprawdzi się idealnie!

Tkaniny, faktury – najmodniejsze obicia mebli 2019
https://www.pantone.com/color-intelligence/color-education/fhi-metallic-shimmers

 

Bezpieczna klasyka

Wszyscy, którzy wolą bardziej klasyczne, ale wciąż nowoczesne rozwiązania postawić powinni na ciepłe materiały w pastelowych barwach różu, szarości i baby blue. We wnętrzach ciągle dobrze prezentować będą się także geometryczne wzory, których warto użyć w celu przełamania bezpiecznej i czasem monotonnej palety kolorystycznej.

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony https://www.pantone.com/color-intelligence/color-education/fhi-metallic-shimmers
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: meble / obicia / pantone / tapicerka 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz