12 stycznia 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Styl glamour dla każdego

Luksus, elegancja, ekstrawagancja – to wyróżniki stylu glamour. Jednym z podstawowych jest też odejście od powszechnie panujących standardów, a to sprawia, że to rozwiązanie jest dobre na każdą kieszeń.


Aby urządzić dom w stylu glamour nie trzeba mieć ani dużego budżetu, ani robić solidnego remontu domu czy mieszkania. Liczy się odpowiedni dobór materiałów i barw. Jednak najważniejsze jest umiejętne dopasowanie wszystkich tych elementów.

Jak urządzić wnętrze w stylu glamour? Czy można go osiągnąć tylko dodatkami? Co jest dokładnie jego wyróżnikiem?

Połysk

Powinny go mieć nie tylko meble czy tkaniny, ale także wszelkie elementy dekoracyjne. Przedmioty, którymi się otaczamy mają przede wszystkim przyciągać wzrok! Warto przy tym zadbać o to, by były oryginalne i niepowtarzalne (lub co najmniej niestandardowe).

Styl glamour w aranżacji wnętrz narodził się na początku XXI wieku. Był odpowiedzią na ascetyczny minimalizmu. Inspiracje czerpał z baroku i rokoka, ale to dziś stał się jednym z najczęściej wykorzystywanych stylów dekoracyjnych. Tym, co go wyróżnia są: połysk, głębia i kontrast.

Kolor

Żywe, nasycone, a nierzadko też jaskrawe barwy – to one decydują o charakterze wnętrza w stylu glamour. Szczególnie popularne są: róż, żółty, czerń, biel, a także złoto i srebro. Można się nimi bawić, czyli dowolnie ze sobą zestawiać. W ten sposób możemy uzyskać zarówno mroczny salon czy np. skąpaną w słońcu sypialnię.

Styl glamour dla każdego

W stylu glamour idealnie sprawdzą się ciemne ściany – nadadzą wnętrzu elegancki charakter. Może to być zarówno fiolet – wtedy idealne do niego będą masywne, stylizowane meble – jak i np. głęboka zieleń, szczególnie modna w tym sezonie. Jeśli postawimy z kolei na jasne barwy, ich dopełnieniem może być masywny komplet wypoczynkowy np. z lekko połyskliwej skóry. Ale tu uwaga: barwy typowe dla stylu glamour nie są polecane do pokojów, w których chcemy się zrelaksować i wyciszyć. Lepiej będzie, jeśli zastosujemy je tylko w salonie albo np. w kuchni

Meble

O ile to tylko możliwe postawmy na wzory przywołujące XVIII wiek, czyli barokowe formy pełne przepychu i luksusu (np. gięte i złocone ramy, pikowane oparcia, liczne i bogate rzeźbienia). Ale, co ważne, obowiązuje teraz większa dowolność w ich doborze – klasyczne kształty łączyć można z odważnymi kolorami. Te ostatnie polecane są głównie tym, którym bliski jest ekscentryzm.

Jeśli nie stać nas na zakup drogich mebli, z powodzeniem możemy sięgnąć tylko po dodatki – to nieprawda, że styl glamour jest tylko dla wybranych. Ceni on także minimalizm. W praktyce oznacza to sięgnięcie po świeczniki, wazony, poduszki, lustra, jak i np. ogromne żyrandole i lampki. Te ostatnie nierzadko o finezyjnych kształtach, z mnóstwem kryształków i szkiełek odbijających światło. Albo w całości wykonane z przezroczystego szła. Do wyboru, do koloru.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: elegancja / glamour / styl glamour 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz