25 stycznia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Najmodniejsze wiszące lampy

Jak jednak przekuć zwykły żyrandol w najmocniejszy akcent wnętrza?


Beton na pierwszym miejscu

Rosnąca popularność skandynawskiego klimatu we wnętrzach, stała się główną przyczyną zamiłowania do odcieni szarości. Ascetyczny charakter modernistycznych wnętrz doskonale wybija natomiast struktura betonu. Samodzielne odlanie klosza z tego surowca zapewni ekonomiczny i efektowny dodatek do wnętrza. To o czym należy pamiętać to dodatkowe wzmocnienie zawieszenia – taki dodatek z pewnością będzie ważył kilka kilo więcej!

Nieoczywista czerń

W poszukiwaniu nowoczesnych inspiracji, warto zwrócić uwagę na klosze w kolorze czerni, które wyjątkowo dobrze będą kontrastować z jasnym, a w szczególności białym wykończeniem pomieszczeń. Przeciwstawne barwy, sprawią, że ważne dodatki będą jeszcze bardziej zauważalne.

Loftowe wykończenie

Rosnąca popularność aranżacji w stylu industrialnym sprawiła, że kreatywność właścicieli pomieszczeń w tym stylu jest coraz bardziej testowana. Surowość tego wykończenia sprawia, że wiele z dodatków możemy wykonać samodzielnie, wykorzystując proste i mało wymagające elementy. Część z nich znajdziemy w piwnicach własnych domów, sklepach budowlanych lub na szrotach. Do wykonania najprostszej lampy użyć można metalowych rurek, starych rur gazowych lub stalowych blaszek. Całość wystarczy osadzić wokół oprawki na żarówkę.

Jak to zrobić? To bardzo proste! Kilka elementów połącz ze sobą, dostosowując je do pożądanego kształtu (inspiracje pokazujemy poniżej), zamontuj oprawkę, metalowe elementy przygotuj do malowania (oczyść powierzchnię), za pomocą pędzla z miękkim włosiem lub wałka gąbkowego pokryj pożądaną powierzchnię farbą. Wszelkie elementy stalowe oraz żeliwne najlepiej pokryć jest, odporną na warunki wewnętrzne i zewnętrzne, emalią akrylową.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz