5 stycznia 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Jak ukryć sprzęty AGD/RTV w domu

Pralka, która nie rzuca się w oczy? Telewizor, który nie skupia uwagi w salonie? Masywna kuchenka mikrofalowa, która nie zajmuje miejsca na blacie? Tak, to możliwe! Sposobów na ukrycie sprzętu AGD/RTV nie brakuje.


To przy tym nie tylko praktyczne rozwiązania, ale też modne i komfortowe w użytkowaniu. Z powodzeniem można je zastosować tak w dużych, jak i w małych wnętrzach. O jakich konkretnie pomysłach mowa?

Łazienka

Duża z reguły pralka nie musi już dłużej dominować w łazience – z powodzeniem można ją ukryć w zabudowie. Tylko jak?

Rozwiązań jest kilka – może to być zarówno umieszczenie jej w szafce pod blatem, obok np. półki na środki czystości czy kosza na brudną bieliznę – jak i np. w szafie wnękowej (zajmującej całą ścianę). Ta ostatnia wcale nie musi przytłaczać wnętrza, o ile np. zamontujemy na niej lustra, które optycznie powiększą całe pomieszczenie. Albo np. nakleimy fototapetę z ujęciem z perspektywy ogrodu, gór czy np. mostu nad jeziorem.

To jednak pomysły, które sprawdzą się przede wszystkim w dużej łazience. A co jeśli o takiej możemy tylko pomarzyć? Zróbmy wszystko, by pralka wtopiła się tło. Ustawmy ją np. w regale z półkami na akcesoria łazienkowe – i zastosujmy jednolite barwy. Idealna w tym przypadku będzie biel. Albo zdecydujmy się na żaluzje – ich montaż nie wymaga dodatkowej przestrzeni (inaczej jest w przypadku drzwi od szaf i szafek).

Salon

Telewizor w centrum salonu?! Tak wcale nie musi być. I nie oznacza to, że od razu musimy z niego rezygnować.

Umieszczenie telewizora w ścianie o kolorze podobnym do matrycy telewizora albo np. nad kominkiem, z którego już nie korzystamy. Ale równie dobrze można go też zamaskować za przesuwanymi panelami, zbudowanymi z ramek z obrazkami lub grafikami. Jeszcze innym pomysłem będzie zainstalowanie go w stoliku – wyjedzie po otwarciu blatu.

Możliwe jest także ukrycie ekranu wśród innych elementów aranżacji wnętrza, w tym np. w galerii obrazów i zegarów. Wtedy trudniej będzie go wypatrzeć.

Jak ukryć sprzęty AGD/RTV w domu

Kuchnia

A jak sobie poradzić z kuchenką mikrofalową?

Kiedy nie chcemy, żeby rzucała się w oczy, możemy ją umieścić nie na blacie, ale pod nim. W ten sposób zyskamy przestrzeń potrzebną do przygotowywania posiłków. Idealnie, jeśli będzie to model do zabudowy – wówczas wystarczy szafka modułowa. Poniżej może się znajdować piekarnik, wyżej – kuchenka mikrofalowa i dzięki temu powstanie zestaw AGD do pieczenia i podgrzewania.

Jeśli jest inaczej i kuchenka mikrofalowa nie jest przeznaczona do zabudowy – pamiętajmy by przy jej montażu pod blatem zachować dystans umożliwiający cyrkulację powietrza, co zagwarantuje jej długą i bezawaryjną pracę.

Jak ukryć sprzęty AGD/RTV w domu
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,33 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz