4 stycznia 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Co przyniesie nam 2018 rok w aranżacjach ?

Od betonu przez świetlne iluminacje po kwiatowe desenie – na paryskich targach designu Maison & Objet ogłoszono trendy w urządzaniu wnętrz na 2018 rok. Co jeszcze będzie modne w nadchodzącym czasie?


Każdy rok przynosi zmiany w aranżacji wnętrz. To, że nie mamy pieniędzy na przeprowadzenie remontu generalnego i całkowitą zmianę wystroju mieszkania, nie oznacza, że nie możemy sobie pozwolić na odświeżenie wnętrz – np. przez wprowadzenie kilku modnych akcentów. W co warto zainwestować? Na co zwrócić teraz szczególna uwagę?

PIĘĆ GŁÓWNYCH TRENDÓW W ARANŻACJI WNĘTRZ W 2018 ROKU

Beton

O ile w 2017 roku betonowe były albo bryły (np. kuchenne meble) albo ściany, o tyle w 2018 rok beton ma być obecny w naszych domach i mieszkaniach w mniejszych i bardziej wyszukanych formach. Głównie w dodatkach. A to jako pojemnik na przybory kuchenne, a to jako np. akcesoria biurowe. Projektanci tworzyć będą z niego bardziej wyrafinowane kształty i struktury.

Nastąpi też odwrót od surowych i minimalistycznych wnętrz na rzecz przytulnych, ciepłych i klimatycznych aranżacji. W mieszkaniach i domach mamy czuć się przede wszystkim swojsko i bezpiecznie.

Światło

Eksperymentów ze światłem we wnętrzach ciąg dalszy. Bo nie chodzi już tylko o to, by lampy rozjaśniały przestrzeń, ale także – a może przede wszystkim – o to, by wywoływały złudzenia optyczne i tworzyły niepowtarzalne kompozycje. Żyrandol przypominający rozgwieżdżone niebo? Tak! Lampa imitująca kulę ziemską? Zdecydowanie tak!
Teraz przedmioty codziennego użytku mają tworzyć świetlne iluzje – zachwycać i same w sobie być dziełami sztuki.

Kolorystyka

W 2017 roku królował kolor greenery, czyli soczystej zieleni, za to w 2018 roku stawiać będziemy na perłowe szarości i barwy lnu. Dlaczego? Większy nacisk położymy na to, jak barwy wpływają na nasze samopoczucie – w tym roku mają tworzyć harmonijne wnętrza, budować spokój i działać na nas relaksująco.

Szczególną popularnością cieszyć ma się miodowa żółć, jeśli wierzyć paryskim targom designu. Stonowana, ciepła, nasuwająca skojarzenia z egzotycznymi przyprawami, w tym m.in. kuminem i curry. Idealnie sprawdzać ma się zarówno jako barwa tkanin i dodatków, jak i np. mebli, zapewniali wystawcy.

Egzotyka

Dokładnie afrykańskie rzemiosło. W praktyce oznacza to, że modne będą tamtejsze wzory, jak i dodatki, w tym m.in. wyplatane kosze i gliniane naczynia. Nierzadko lekko tylko zmodyfikowane – zawsze jednak zgodnie z duchem minimalizmu.

Kwiaty

Ale koniecznie w dużych rozmiarach. I o ile to tylko możliwe w egzotycznych odmianach – mamy poczuć się w swoich domach i mieszkaniach jak w tajemniczym ogrodzie. Dodatkowo modne w tym roku będą nadal postrzępione liście – zarówno na zasłonach, jak i np. fotelach i kanapach. Zaczęły zyskiwać na popularności już w zeszłym roku.

 

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz