8 sierpnia 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Biel i beż

Szukamy pomysłu na urozmaicenie monochromatycznych, biało-beżowych wnętrz. Dzięki tym dodatkom unikniemy kolorystycznej monotonni.


Biel i beż to jedno z klasycznych połączeń kolorystycznych. Barwy te wzajemnie się uzupełniają, tworząc jasne i stonowane wnętrza. Jednak ta na pozór prosta paleta kolorystyczna wymaga od nas sporego wyczucia w doborze dodatków i dekoracji. A wszystko po to, aby uniknąć monotonnej i mdłej aranżacji.

Baw się fakturami

Biel, zimny beż i szarości świetnie czują się w swoim towarzystwie. Jest to niezwykle bezpieczna paleta barw, idealna dla wszystkich tych, którzy nie czują się pewnie w kolorystycznych eksperymentach.

Aby ożywić wnętrze warto jednak zastanowić się nad różnymi fakturami i materiałami. Futrzany dywanik, wełniany pled i lniane poduchy to dobry pomysł, aby przełamać schemat, jednocześnie nadając wnętrzu przytulności. Nie zapominajmy także o delikatnych wzorkach, kwiatowych lub geometrycznych.

W świecie kontrastów

Jednym z prostszych sposobów na ożywienie wnętrza jest wprowadzenie jednego kontrastowego koloru. Przy biało-beżowej palecie barw świetnie prezentuje się klasyczna czerń, która nada wnętrzu charakteru, nie wprowadzając optycznego rozgardiaszu. Gdzie najlepiej zastosować czerń?

 

W postaci dodatków: czarnych ram i grafik, tekstyliów, ceramiki, lampy. Takie kolorystyczne zabawy z pewnością znane są wszystkim wyznawcom stylu skandynawskiego i minimalistycznego.

Życie ze stylem

Białe ściany, drewniana naturalna podłoga i beżowa kanapa to świetna baza do dalszego urządzania wnętrza. Ponadczasowe i klasyczne rozwiązania, które z pewnością zostaną z nami na dłużej. Mając taką bazę, warto iść o krok dalej i zastanowić się nad stylem, który jest nam estetycznie najbliższy.

 

Wprowadzimy go za pomocą odpowiednich mebli i dodatków. Na przykład miłośnicy stylu glamour z pewnością postawią na niklowany, szklany stolik, kryształowy żyrandol, skórzane krzesła i błyszczące tekstylia. Natomiast wyznawcy stylu rustykalnego z pewnością znajdą inne rozwiązania…

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: beż / beżowy / biały / kolory 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz