24 maja 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Sezon na malowanie w pokoju dziecięcym

Dziecięcy pokój to ogromne wyzwanie aranżacyjne nie tylko pod kątem atrakcyjnego wyglądu, ale również użyteczności. Jest to wnętrze, które musi być wielofunkcyjne.


Za dnia pomieszczenie powinno spełniać rolę miejsca do nauki lub radosnej zabawy, nocą miejsca ukojenia i spokojnego snu. Dziecko już od najmłodszych lat potrzebuje swojej przestrzeni, dlatego ważne jest, aby połączyć wszystkie te funkcje.

Wybieramy kolor do pokoju dziecka

Dzieci uwielbiają zabawę w kolory, ale szybko zmieniają się ich gusta, dlatego bardzo często rodzice wybierając farby do malowania ścian pokoju swoich pociech, stawiają na jasne, pastelowe barwy. Przy konieczności zmiany koloru ściany na inny, zdecydowanie łatwiej jest przemalować ścianę jaśniejszą niż pokrytą ciemnym kolorem farby. Do jasnych, neutralnych wnętrz prościej jest dobrać meble, wykładzinę, zasłony czy dodatki dekoracyjne.

W dziecięcym pokoju, który szczególnie narażony jest na zabrudzenia, rozwiązaniem będzie Śnieżka Satynowa, która dzięki technologii Teflon™ Surface protector charakteryzuje się wysoką odpornością na sto rodzajów plam. Spośród dostępnych farb sprawdzą się następujące kolory: 548 Kremowa Delikatność lub 506 Błogi Poranek.

Sezon na malowanie w pokoju dziecięcym

Decydując się na zakup farby, którą pokryjemy ściany w pokoju malucha, warto postępować według poniższych zasad:

– sprawdzamy, czy produkt posiada certyfikat hypoalergiczny nadawany przez godny zaufania instytut (zwróć uwagę czy jest widoczna pieczątka lub znak),

– wybieramy tylko te farby, które umożliwiają oddychanie ścian,

– dokładnie czytamy skład i pozostałe informacje na etykiecie, farba nie może zawierać chemicznych rozpuszczalników, nie może być toksyczna,

– przygotuj się wcześniej na nieuniknioną twórczość twojego dziecka i dowiedz się, czy farba jest odporna na ścieranie i zmywanie.

Ciekawym wyborem na rynku farb jest farba tablicowa, która dzięki swoim właściwościom pozwala uzyskać efekt tablicy szkolnej. Jest świetna do dekoracji, dodatkowo ma zmywalną powierzchnię, zatem ucieszy małych artystów lubiących zostawiać swoje rysunki na ścianach.

Dekoracje w pokoju malucha

Pokój dziecięcy to kraina zabawek, drobiazgów i dekoracyjnych bibelotów. Wybierając dekoracje do pokoju naszego dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii: bezpieczeństwo, łatwość w utrzymaniu w czystości oraz oczywiście gust naszego dziecka. Według najnowszych trendów w pokoju malucha nie może zabraknąć namiotu tipi czy huśtawki w postaci plecionego hamaku lub sznurkowej z drewnianym siedziskiem. Przytulny klimat w dziecięcym pokoju zapewnią nam różnego rodzaju tekstylia: koce, przyjemne w dotyku poszewki na poduchy i zasłony. Na ściany powieśmy ramki ze zdjęciami z radosnych chwil życia naszej pociechy, bądź grafiki z rysunkowymi postaciami z bajek. Na pewno praktycznym rozwiązaniem będzie postawienie koszy czy pojemników na zabawki, pomoże to szybko uprzątnąć dziecku zabawki po skończonej zabawie.

Sezon na malowanie w pokoju dziecięcym

W pokoju malucha należy również zadbać o odpowiednie oświetlenie. Doskonale sprawdzą się lampki dające przytłumione ciepłe światło, przy którym dziecko będzie mogło spokojnie zasnąć. Niekwestionowanym hitem ostatnich lat są lampki cotton balls, a ostatnio również coraz bardziej popularne drewniane, ręcznie robione ledowe lampki. Z racji tego, że są to produkty hand made, lampa może przybrać w zasadzie dowolny kształt.

Sezon na malowanie w pokoju dziecięcym
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Bądź pierwszą osobą oceniającą ten artykuł!

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz